Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs na Wieczernikową Choinkę

XII Edycja Konkursu na Wieczernikową Choinkę rozpoczęta

            W dniu 20 grudnia na Jasnej Górze rozpoczął się XII Konkurs na Wieczernikową Choinkę. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, przedszkoli i ośrodków szkolno-wychowawczych archidiecezji częstochowskiej. Zadaniem uczestników jest przygotowanie ozdób choinkowych i udekorowanie wylosowanego drzewka, które Lasy Państwowe zgodnie z wieloletnią tradycją przekazują na Jasną Górę. Choinki pochodziły z czterech nadleśnictw (Gidle, Herby, Kłobuck, Złoty Potok) wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Pracownicy RDLP przygotowali i podarowali własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne a Nadleśnictwo Koszęcin przekazało bombki z logo Lasów Państwowych i hasłem kampanii „DLA LASU, DLA LUDZI”, które zawieszono na każdym bożonarodzeniowym drzewku.

Najładniej udekorowane drzewko wybiorą jasnogórscy pielgrzymi, którzy w okresie świątecznym nawiedzać będą Jasną Górę. Corocznie na świąteczne dekoracje oddawanych jest ponad 40 tysięcy głosów – również wiernych z zagranicy.

            Tegoroczny konkurs, jak podkreśla rzecznik Jasnej Góry o. Sebastian Matecki, ma wymiar symboliczny ponieważ czterdzieści drzewek przypomina o wizycie papieża Jana Pawła II na Jasnej Górze w 1979 roku.

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.