Lista aktualności Lista aktualności

Lasy Państwowe wspierają Wieczernikową Choinkę

Inauguracja XIV edycji Konkursu na Wieczernikową Choinkę na Jasnej Górze.

W dniu 21 grudnia 2021 roku na Jasnej Górze, rozpoczął się XIV Konkurs na Wieczernikową Choinkę. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, przedszkoli i ośrodków szkolno-wychowawczych archidiecezji częstochowskiej. Zadaniem uczestników jest przygotowanie ozdób choinkowych i udekorowanie wylosowanego drzewka, które Lasy Państwowe zgodnie z wieloletnią tradycją przekazują na Jasną Górę.

Czterdzieści świerkowych drzewek, podarowały na rzecz konkursu nadleśnictwa: Koszęcin, Herby, Gidle i Kłobuck wchodzące w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Dodatkowo Nadleśnictwo Koszęcin, przekazało bombki z logo Lasów Państwowych i hasłem kampanii „DLA LASU, DLA LUDZI”, które zawieszono na każdym bożonarodzeniowym drzewku.
 
Najładniej udekorowane drzewko wybiorą jasnogórscy pielgrzymi, którzy w okresie świątecznym nawiedzać będą Jasną Górę. Głosy można oddawać w Jasnogórskim Wieczerniku w okresie od 25 do 30 grudnia 2021 roku. Dodatkowo w tym roku uruchomione będzie głosowanie internetowe, które potrwa od 25 grudnia do 3 stycznia. Corocznie na świąteczne dekoracje oddawanych jest ponad 40 tysięcy głosów – w tym również wiernych z zagranicy.

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.