Lista aktualności Lista aktualności

ŚWIĘTO DRZEWA 2021

W Ośrodku Rehabilitacyjnym pw. Św. Rafała Archanioła w Rusinowicach leśnicy z Koszęcina cyklicznie od wielu już lat organizują Święto Drzewa

Tradycyjnie działamy w ramach projektu edukacyjnego zainicjowanego w 2003 roku przez Klub Gaja.

Tym razem podczas XIX edycji tego wydarzenia w dniu 27 października przy czynnym udziale Turnusu 455 posadziliśmy przepięknego klona, dla którego podopieczni Ośrodka wybrali imię „Józef”. Tradycyjnie jak każdego roku wspólne świętowanie ma charakter wesołego happeningu z udziałem pacjentów oraz ich opiekunów.

Razem z personelem przygotowaliśmy program zwierający elementy zabawy, połączone z ciekawymi formami edukacji przyrodniczo-leśnej. Stałym elementem obchodów jest otwarty konkurs plastyczny dla wszystkich, którzy w dowolnej dla siebie technice wizualizują drzewa.

Tradycją obchodów jest również pewna forma współzawodnictwa. Podczas tej edycji uczestnicy podzieli się na dwie grupy, rywalizujące ze sobą między innym w „Leśnym Kole Fortuny”, gdzie warunkiem powodzenia było udzielenie poprawnej odpowiedzi na wylosowane pytanie z bardzo rozległej wiedzy przyrodniczej. Intrygującą konkurencją okazało się układanie 60-elementowych puzzli na czas, co wcale nie było tak łatwe, jak się wydawało na początku!

Pełna emocji jest również prezentacja artystyczna każdej grupy, zawierająca zawsze bardzo sugestywne i aktualne odniesienie do przyrody. Na zakończenie 2-godzinnej zabawy wszyscy uczestnicy konkursów i quizów otrzymali nagrody i drobne upominki ufundowane przez nadleśnictwo.

Przypominamy, iż Lasy Państwowe są strategicznym partnerem Święta Drzewa od początku jego zainicjowania przez Klub Gaja.

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.