Lista aktualności Lista aktualności

Tymczasowy zakaz wstępu do lasu

     W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii, po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do odwołania, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu.

 

     Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r.  w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dyrektor generalny Lasów Państwowych polecił wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do odwołania. Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

     W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.

 

Średnia (0 Głosy)


Dodaj komentarz
Anonim
Witam. Pochodzę z Koszęcina. Jako dziecko, w latach '80, XX wieku, w ramach nauki szkolnej, kilka razy sadziłem las. To tak na marginesie. Zakaz wstępu do lasów, z powodów "epidemii" został wprowadzony bezprawnie. Mówi o tym ustawa, której to przepisy prezentujecie Państwo na swojej stronie. Teraz oficjalnie jest wprowadzony zakaz wstępu do lasów, z powodu zagrożenia pożarowego. Faktycznie jest sucho, czy aż tak sucho, żeby wprowadzić zakaz, nie wiem, nie jestem leśnikiem. Obecnie mają się pojawić opady deszczu. Z tego powodu, oświadczam, że jeżeli po opadach deszczu na terenie Nadleśnictwa Koszęcin, zakaz wstępu do lasu nie zostanie zniesiony - zgłaszam do Prokuratury możliwość popełnienia przestępstwa, przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Koszęcin.
Z poważaniem - Anonim.
Zamieszczone 13.04.20 15:09.