Lista aktualności Lista aktualności

Współpraca Nadleśnictw z Zakładami Karnymi w Herbach oraz Sierakowie Śląskim

22 września na terenie Zakładu Karnego w Herbach odbyło się spotkanie dotyczące współpracy Lasów Państwowych ze Służbą Więzienną w sprawie organizacji pracy osadzonych na terenie jednostek Lasów Państwowych, których przedstawiciele uczestniczyli w spotkaniu

Uczestnicy spotkania – dyrektorzy Zakładów Karnych w Herbach oraz Sierakowie Śląskim, właściciele Zakładów Usług Leśnych działających i Nadleśniczowie Nadleśnictw w Herbach, Koszęcinie i Lublińcu wspólnie ustalili szczegółowe zasady współpracy. Osadzeni będą wytwarzać budki lęgowe dla ptaków z użyciem materiału dostarczonego przez nadleśnictwa, oraz odpłatnie pracować na rzecz lokalnych Nadleśnictw.

Jak wskazują dyrektorzy jednostek penitencjarnych, umożliwienie podjęcia pracy przez osadzonych jest uważane za najefektywniejszą formę oddziaływania mającego na celu wzbudzenie w osadzonych woli współdziałania i kształtowania społecznej odpowiedzialności, postrzegania porządku prawnego, a tym samym powstrzymywania się od powrotu do przestępstwa.

Spotkanie zakończono przekazaniem przez Dyrektora Zakładu Karnego w Herbach pierwszej partii budek lęgowych wykonanych przez osadzonych zgodnie z wcześniej dostarczonym wzorem.

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.