Lista aktualności Lista aktualności

ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z PLACÓWKĄ „PROMYK”

Dużym zainteresowaniem, cieszył się przystanek, na którym przybliżyliśmy „Jak się znaleźć w lesie” na podstawie słupków oddziałowych lub innych charakterystycznych punktów

22 lipca 2021 roku, odbyły się zajęcia edukacyjne połączone z pieszą wycieczką po koszęcińskich lasach dla dzieciaków z placówki wsparcia dziennego „PROMYK” prowadzonej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konopiskach.


Wycieczka rozpoczęła się w Koszęcinie, na miejscu postoju pojazdów, gdzie po powitaniu, omówiono zasady bezpiecznego korzystania z lasów oraz zagrożenia, jakie mogą w nim wystąpić (kleszcze, żmije, dzikie zwierzęta).


Po krótkim wprowadzeniu wyruszyliśmy drogą „Kościółkową” w kierunku miejsca turystycznego „Rendez-Vous” zlokalizowanego tuż przy zbiorniku „Siewniok”.


Na powyższej trasie mieliśmy kilka przystanków, na których opowiedzieliśmy o budowie lasów, pracy leśników, roli drewna, zwierzętach i roślinach występujących w okolicznych lasach. Dużym zainteresowaniem, cieszył się przystanek, na którym przybliżyliśmy „Jak się znaleźć w lesie” na podstawie słupków oddziałowych lub innych charakterystycznych punktów, a także przybliżono elektroniczną mapę Banku Danych o Lasach. Nie zabrakło również przystanku na zbieranie jagód!


Po około 3-kilometrowej trasie dotarliśmy do miejsca turystycznego, gdzie czekało już przygotowane ognisko i wyczekiwane pieczenie kiełbasek.


Następnie opowiedzieliśmy jeszcze o problemach, jakimi są śmieci w lasach, kłusownictwo, pożary.


Kolejnym punktem było sprawdzenie przyswojonej wiedzy. Za prawidłową odpowiedź nagradzano gadżetem edukacyjnym. Byliśmy bardzo zadowoleni, że dzieciaki sporo zapamiętały!


Na zakończenie udaliśmy się na sztuczny zbiornik „Siewniok”, gdzie obserwowaliśmy pływające kaczki i przy tej okazji przybliżyliśmy zasady prawidłowego dokarmiania dzikich zwierząt oraz rolę wody w lesie.


Po wszystkich atrakcjach wyruszyliśmy w drogę powrotną do Koszęcina.

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.