Lista aktualności Lista aktualności

ZIELONYM DO GÓRY – 750 DRZEW NA 750-LECIE WOŹNIK

W sobotę 27 czerwca 2020 roku, odbyła się akcja pod nazwą „Zielonym do Góry – 750 drzew na 750-lecie Woźnik”, która symbolicznie miała upamiętnić rocznicę uzyskania przez Woźniki praw miejskich.

Nadleśnictwo Koszęcin, na zaproszenie Pana Burmistrza włączyło się do akcji, przekazując 750 sztuk sadzonek sosny i świerka, które rozdawano mieszkańcom Woźnik i sołectw gminy. Każdy mieszkaniec, który przyszedł na obchody, oprócz sadzonki otrzymał także pamiątkowy numerowany certyfikat, na podstawie którego, pracownicy Urzędu Miejskiego w Woźnikach zaznaczali miejsce w którym iglak zostanie posadzony tworząc zieloną mapę jubileuszu.

Kulminacyjna część wydarzenia odbyła się na zrewitalizowanym terenie tzw. „Skwerze Łany”, gdzie uroczyście posadzono „Drzewo-750lecia” podarowane przez Nadleśnictwo Koszęcin. Był to Dąb Niepodległości zwany również Dębem Papieskim. Drzewko zostało pobłogosławione przez Papieża Franciszka w dniu 23 maja 2018 roku w Rzymie podczas pielgrzymki delegatów Lasów Państwowych w Polsce wraz z duszpasterzami do Grobu św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na potwierdzenie tej informacji, Nadleśniczy przekazał na ręce Burmistrza Woźnik stosowny certyfikat.  

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.