Asset Publisher Asset Publisher

POLSKIE TOWARZYSTWO GEOGRAFICZNE – ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWSKI Z WIZYTĄ W NADLEŚNICTWIE KOSZĘCIN

8 maja 2021 roku, odbyła się piesza wycieczka po koszęcińskich lasach dla członków Polskiego Towarzystwa Geograficznego oddział w Częstochowie. Pogoda w tym dniu była zmienna, lecz na większości trasy łaskawa dla uczestników.

     Wycieczka rozpoczęła się w Koszęcinie, na miejscu postoju pojazdów i wiodła drogą „Kościółkową” wśród koszęcińskich lasów, w kierunku miejsca turystycznego „Rendez-Vous” zlokalizowanego tuż przy zbiorniku „Siewniok”. Tam odbyła się pierwsza przerwa w Naszym spacerze.

     Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą drogę mijając Rezerwat Przyrody „Jeleniak – Mikuliny” – miejscowość Piłka, dotarliśmy na miejsce postoju „Uroczysko Potempowe”, gdzie przyszedł czas na kolejny odpoczynek. Dalsza droga wśród kompleksów leśnych prowadziła z powrotem do Koszęcina, a mianowicie jego centrum gdzie siedzibę swoją ma Zespół Pieśni i Tańca Śląsk oraz Nadleśnictwo Koszęcin.

     Podczas całej wycieczki przybliżono zagadnienie z zakresu gospodarki leśnej w tym pracy leśnika i problemów z jakimi się zmagamy podczas codziennej pracy, ochrony przyrody (rewitalizacji rezerwatu „Jeleniak – Mikuliny”), ochrony przeciwpożarowej lasów a także projektów i programów, które Lasy Państwowe realizują na rzecz lasów i społeczeństwa.

     Polskie Towarzystwo Geograficzne zostało założone w Warszawie w styczniu 1918 roku. Głównym celem PTG są działania na rzecz rozwoju nauk geograficznych oraz edukacji na arenie krajowej i międzynarodowej. Częstochowski Oddział PTG powstał w 1947 roku.

 

 

Durchschnitt (0 Stimmen)


Noch keine Kommentare. Seien Sie der Erste.