Asset Publisher Asset Publisher

Wspólna inwestycja Nadleśnictwa z Miastem Kalety

      To już kolejne wspólne przedsięwzięcie drogowe Nadleśnictwa Koszęcin z Miastem Kalety, mające związek z gospodarką leśną i zrealizowane przy udziale środków z funduszu leśnego w ramach współpracy Lasów Państwowych z jednostkami samorządowymi. Zgodnie z podpisanym pomiędzy stronami porozumieniem – opracowany projekt przebudowy ul. Ofiar Katynia na długości 570 metrów pozwoli na skomunikowanie strategicznych dróg leśnych w leśnictwie Zielona z drogą wojewódzką nr 908. Rozwiązanie to usprawni prowadzoną gospodarkę leśną, wpłynie decydująco na skuteczność ochrony p.pożarowej, jak również znacząco poprawi dotychczasowe warunki komunikacyjne mieszkańców.

      Zadanie podzielono na  dwa etapy, z których pierwszy o długości 300 metrów został w dniu 18 września 2019 oficjalnie przekazany do użytkowania.

    Mieszkańcy Zielonej dzięki wsparciu finansowym Nadleśnictwa, w miejscu dotychczasowej wyboistej drogi, uzyskali szeroką i funkcjonalną asfaltową ulicę, na którą czekali kilkadziesiąt lat. Zgodnie z deklaracją Burmistrza oraz postanowieniami porozumienia - drugi etap o długości ok.270 metrów zostanie zrealizowany w roku 2020 w całości ze środków Miasta Kalety.

 

JM.

Durchschnitt (0 Stimmen)


Noch keine Kommentare. Seien Sie der Erste.