Lista aktualności Lista aktualności

Lasy dla Seniorów

Od 1990 roku na początku października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Wpisując się niejako w obchody tego Dnia, Nadleśnictwo Koszęcin przy wsparciu RDLP Katowice, po raz pierwszy wyszło z inicjatywą zorganizowania spotkania Seniorów leśników ze wszystkich jednostek organizacyjnych naszej dyrekcji. Wydarzenie to odbyło się w sobotę 2 października.

W siedzibie nadleśnictwa w asyście zacnych przedstawicieli Bractwa Kurkowego z Krakowa – przybyłych gości z ponad 30 nadleśnictw powitał Dyrektor Damian Sieber, podkreślając ich ogromne zasługi w rozwój i bardzo dobry stan Lasów Państwowych. Przygotowano dla nich szereg atrakcji m.in. specjalny koncert „Perły muzyki klasycznej” w wykonaniu muzyków orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. W parku pałacowym Seniorzy mogli również obejrzeć na żywo rekonstrukcję historyczną w wykonaniu Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich.

Wszyscy chętni mogli również zwiedzać wystawy i ekspozycje zorganizowane w piwnicach budynku nadleśnictwa oraz zabytkowe wnętrza siedziby Zespołu „Śląsk”. Ponadto na specjalnie zorganizowanym stoisku nadleśnictwa, czekały na nich przekąski w ramach promocji projektu „Dobre z Lasu”.

Po części oficjalnej w asyście Bractwa Kurkowego oraz Szwadronu Ułanów, nasi goście udali się do uroczyska „Rendez Vous” na plenerowe spotkanie koleżeńskie przy ognisku, które trwało do późnego popołudnia.

Jesteśmy przekonani, iż zapoczątkowana przez koszęcińskich leśników inicjatywa, wejdzie do kanonu wydarzeń organizowanych cyklicznie w RDLP Katowice.

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.