Lista aktualności Lista aktualności

Zanocuj w Lesie

Od początku maja wchodzi w życie program Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie” umożliwiający legalne biwakowanie miłośnikom surwiwalu i bushcraftu. We wszystkich nadleśnictwach w kraju wyznaczone zostały obszary, do tej formy rekreacji.

 

Na wszystkich obszarach objętych programem „Zanocuj w lesie” na terenie Nadleśnictwa Koszęcin dopuszcza się możliwość używania kuchenek gazowych. Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w regulaminie programu – pkt. 17.

 

 

 

UWAGA POLOWANIE!

Nadleśnictwo Koszęcin informuje, iż na terenie leśnictw, w których znajdują się obszary programu „Zanocuj w lesie” mogą zostać zorganizowane polowania zbiorowe, a o ich terminach będą Państwo informowani poniżej. 

 

Terminy możliwych polowań zbiorowych w okresie od października 2022 roku do stycznia 2023 roku.

Terminy planowanych polowań pokrywające się z obszarami wyznaczonymi w ramach programu „Zanocuj w lesie” na terenie Leśnictw: Koszęcin, Piłka, Brusiek, Kalety.

- 5-6 października 2022 roku;
- 20 października 2022 roku;
- 3 listopada 2022 roku;
- 11-13 listopada 2022 roku;
- 18-20 listopada 2022 roku;
- 25-27 listopada 2022 roku;
- 2-4 grudnia 2022 roku;
- 9-11 grudnia 2022 roku;
- 6-8 stycznia 2023 roku.

Powyższe polowania będą rozpoczynać się około godziny 7:00, a kończyć około godziny 17:00.

 

Terminy planowanych polowań pokrywające się z obszarami wyznaczonymi w ramach programu „Zanocuj w lesie” na terenie Leśnictwa Boronów.

- 1 października 2022 roku;
- 30 października 2022 roku;
- 6 listopada 2022 roku;
- 20 listopada 2022 roku;
- 4 grudnia 2022 roku;
- 18 grudnia 2022 roku;
- 8 stycznia 2023 roku;
- 15 stycznia 2023 roku.

Powyższe polowania odbywać się będą od świtu do zmroku.

 

 

 

Informacja o obszarach programu „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Koszęcin objętych pracami gospodarczymi:

 

Stan na dzień 19.09.2022 r.

1. Leśnictwo Koszęcin - oddziały leśne: 290d, 290f, 320a, 320b - prace w toku do odwołania.

 

 

 

Nadleśnictwo Koszęcin przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników turystyki leśnej, wyznaczyło specjalny obszar o powierzchni ok. 1500 hektarów, gdzie sympatycy bushcraftu i surwiwalu mogą legalnie uprawiać swoje hobby.

Program realizowany przez Nadleśnictwo Koszęcin nie jest skierowany jedynie do osób uprawiających survival, ale również dla osób lubiących spędzać wolny czas wśród natury, chcących przeżyć przygodę śpiąc w lesie, pod gołym niebem.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

1. Regulaminem korzystania z obszaru - do pobrania w plikach poniżej.
informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą.

2 Regulaminem korzystania z obiektów o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym - link do Regulaminu korzystania z obiektów o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym.

3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu - link do mapy 

4. Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
zasadami bezpiecznego korzystania z lasu - link do regulaminu, link do czaswlas.pl
5. Z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu, które oznaczone są żółtymi tablicami.

6. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 

Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza - formularz do pobrania w plikach poniżej, oraz przesłanie go na adres lukasz.cierpial@katowice.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Mimo że pobyt krótszy niż wyżej wymieniony nie wymaga zgłoszenia, miło nam będzie jeżeli prześlą Państwo taką informację ze względów bezpieczeństwa.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Łukasz Cierpiał, tel. 575 407 949, email: lukasz.cierpial@katowice.lasy.gov.pl 

-->> LINK DO MAPY <<--

Prosimy również użytkowników programu o wypełnienie ankiety znajdującej się na poniższej stonie:

http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.