Lista aktualności Lista aktualności

Dzień wolny 02.04.2021

I N F O R M A C  J A

 

 

INFORMUJEMY SZANOWNYCH  PAŃSTWA,

 IŻ DECYZJĄ NADLEŚNICZEGO

NADLEŚNICTWA KOSZĘCIN

 

 

 

 W DNIU 2 KWIETNIA 2021r.

 

NADLEŚNICTWO  KOSZĘCIN  BĘDZIE NIECZYNNE

 

 

 

 

            ZE EWENTUALNE UTRUDNIENIA UPRZEJMIE PRZEPRASZAMY.

 

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

PUNKT SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ DZICZYZNY NADLESNICTWA KOSZĘCIN OŚRODEK HODOWLI ZWIERZYNY "PIŁKA"

Nadleśnictwo Koszęcin informuje, że na terenie zarządzanego Ośrodka Hodowli Zwierzyny „Piłka", z dniem 1 kwietnia 2021 roku zacznie funkcjonować punkt sprzedaży bezpośredniej dziczyzny (PSBD).

 

Podmiotem prowadzącym sprzedaż detaliczną jest:

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin

 

PSBD posiada Weterynaryjny Numer Identyfikacyjny: 24075664,

nadany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lublińcu.

 

Sprzedaż bezpośrednia tusz zwierzyny jest nadzorowana przez lekarzy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Lublińcu.

 

Sprzedaż bezpośrednia prowadzona jest w punkcie zlokalizowanym pod poniższym adresem: (odbiór tusz): ul. Bema 3,42-286 Koszęcin

 

Telefon kontaktowy bezpośredni: 34 352 45 26 wew. 333

 

Osoby chętne do zakupu dziczyzny pochodzącej z zarządzanego OHZ „Piłka” proszone są o zapoznanie się z regulaminem sprzedaży, dostępnym do pobrania poniżej i postępowania zgodnie z jego wskazówkami.

 

Zamówienia prosimy składać pisemnie na poniższy adres:

Nadleśnictwo Koszęcin,

ul. Sobieskiego 1

42-286 Koszęcin

lub na adres e-mail: koszecin@katowice.lasy.gov.pl

 

Dostępność dziczyzny w ciągu roku:

 • Jeleń (przybliżona waga tuszy: 30 do 120kg) od 1 stycznia do końca lutego; od 21 sierpnia do 31 grudnia
 • Sarna (przybliżona waga tuszy: 8 do 20 kg) od 1 stycznia do 15 stycznia; od 11 maja do 31 grudnia
 • Dzik (przybliżona waga tuszy: 20 do 100 kg) dostępność cały rok

 

Do pobrania:

 1. Regulamin sprzedaży bezpośredniej
 2. Cennik tusz zwierzyny sprzedawanych w punkcie sprzedaży bezpośredniej
 3. Druk zgłoszenia zamówienia dziczyzny
Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

COVID-19

Mając na uwadze obowiązek ochrony zdrowia i życia pracowników, poprzez zapewnienie im bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, w celu minimalizacji ryzyka zakażenia związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 Nadleśnictwo informuje, że odwołuje wszelkie spotkania i zajęcia edukacyjne, a także inne wydarzenia z udziałem osób z zewnątrz. 

Prosimy o załatwianie spraw drogą telefoniczną lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jednocześnie wprowadza się zmianę w organizacji pracy biura Nadleśnictwa. Interesanci przyjmowani będą wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Kasa Nadleśnictwa Koszęcin z dniem 02.11.2020 zostaje zamknięta do odwołania.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość oraz stosowanie się do zaleceń GIS.

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Pierwszy Dzień Wiosny 2021

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Pierwszy Dzień Wiosny” 2021 organizowanego przez Sekcję Bioróżnorodności Leśnej Koła Naukowego Leśników przy współpracy z Zakładem Bioróżnorodności Leśnej Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

 

Szczegóły projektu oraz regulamin zamieszczono poniżej.

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

PRZYGOTOWANIA DO PROGRAMU „ZANOCUJ W LESIE” – TRWAJĄ

 

                Już niedługo, również w Nadleśnictwie Koszęcin, miłośnicy nocowania w lesie będą mogli realizować swoje pasje. Trwają prace nad wyznaczeniem obszarów, które pozwolą korzystać z tej formy wypoczynku bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

 

                Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie: http://www.lasy.gov.pl/pl/pro/informacje/aktualnosci/latwiej-zanocujesz-na-dziko-w-lasach-panstwowych-1 a już wkrótce również na naszej stronie internetowej.  

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Przedterminowe zakończenie przebudowy zbiornika wodnego „Rysowce”

Zbiornik po przebudowie uzyskał powierzchnię 1,59 ha lustra wody, a jego pojemność przy maksymalnym napełnieniu to 19600 m3

 

 

            W drugiej dekadzie stycznia br. Wykonawca robót – RPM Spółka Akcyjna z Lublińca, poinformował Nadleśnictwo o zakończeniu robót związanych z przebudową wielofunkcyjnego zbiornika wodnego, znanego pod lokalną nazwą „Rysowce” w leśnictwie Strzebiń (wcześniej leśnictwo Piasek). Przypomnijmy, iż realizacja zadania o wartości przekraczającej 1,0 mln zł obejmującego kompleksowe oczyszczenie czaszy zbiornika z osadów, renowację rowów opaskowych, wymianę mnicha spustowego oraz przebudowę grobli rozpoczęła się na początku czerwca 2020 roku. Przedsięwzięcie realizowane w oparciu o pozwolenie na budowę, wymagało wcześniejszego uzyskania pozwolenia wodnoprawnego z Wód Polskich, jak również uzgodnień z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Katowicach. Ponadto zgodnie z wymogami decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych wydanej przez Wójta Gminy Koszęcin, prace od samego początku były wykonywane pod stałym nadzorem przyrodniczym.

            Roboty przebiegały bardzo sprawnie, mimo obfitych opadów deszczu, które kilkukrotnie uniemożliwiły ich normalny przebieg, powodując nieplanowane przestoje. Jednak mimo tych przeszkód, dzięki wyjątkowej logistyce oraz sprawności Wykonawcy udało się zrealizować zadanie z 3 miesięcznym wyprzedzeniem. Czynności związane z odbiorem końcowym zostały zakończone pod koniec stycznia br. Zbiornik po przebudowie uzyskał powierzchnię 1,59 ha lustra wody, a jego pojemność przy maksymalnym napełnieniu to 19600 m3. Aktualnie trwa procedura uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu, którą wydaje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

            Realizacja inwestycji była możliwa dzięki znacznemu wsparciu uzyskanemu w ramach programu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych”, współfinansowanemu przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz przy współudziale środków własnych Lasów Państwowych.

 

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Regulamin korzystania z dróg leśnych

 

               

 

 

                W dniu 25.03.2020 r. weszło w życie Zarządzenie nr 12/2020 Nadleśniczego Nadleśnictwa Koszęcin w sprawie wprowadzenia w życie Regulaminu korzystania z dróg leśnych na terenie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Nadleśnictwa Koszęcin.

Treść Regulaminu do pobrania poniżej.

 

 

                W dniu 29.01.2021 r. weszło w życie Zarządzenie nr 5/2021 Nadleśniczego Nadleśnictwa Koszęcin w sprawie wprowadzenia do stosowania w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin Regulaminu korzystania z leśnych dróg udostępnionych do ruchu publicznego dla pojazdów silnikowych, zaprzęgowych i motorowerów na terenie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe nadleśnictwo Koszęcin.

Treść Regulaminu do pobrania poniżej.

 

 

                Uprasza się wszystkich użytkowników dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Koszęcin o przestrzeganie zasad zawartych w Regulaminach dla bezpieczeństwa własnego i innych użytkowników oraz ochrony wspólnego dobra jakim są lasy.

 

 

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Pomagamy i dokarmiamy

Tegoroczne spotkanie dla uczniów klas pierwszych odbyło się pod nazwą „Pomagamy i dokarmiamy”.

Za oknem śnieg, mróz więc to najwyższa pora aby rozpocząć dokarmianie ptaków!

 

            27 stycznia 2021 roku, pracownicy Nadleśnictwa Koszęcin wybrali się do Szkoły Podstawowej w Strzebiniu, na trwającą już od wielu lat akcję zimowego dokarmiania ptaków. Tegoroczne spotkanie dla uczniów klas pierwszych odbyło się pod nazwą „Pomagamy i dokarmiamy”.

            Spotkanie odbyło się w zimowej scenerii placu otaczającego szkołę podstawową i rozpoczęło się od krótkiego „sprawdzianu” wiedzy – jakie to ptaki przylatują do naszych karmników.

Następnie omówiono wspólnie czym dokarmiać i jak to robić mądrze. Dzieciaki bez problemu wymieniły kilka najważniejszych zasad o których należy pamiętać aby pomóc ptakom w zimie, a nie im zaszkodzić. Wśród tych zasad wymieniono:

- termin rozpoczęcia dokarmiania,

- regularność uzupełniania jedzenia i świeżej wody,

- higiena w miejscu dokarmiania,

- rodzaj pokarmów.

            Korzystając ze spotkania pracownicy nadleśnictwa, przekazali jeszcze kilka ważnych informacji między innymi: gdzie ustawić karmnik, aby ptaki mogły w bezpieczny sposób z niego korzystać. Wspomniano też o dokarmianiu dużych ptaków takich jak łabędzie czy kaczki krzyżówki oraz omówiono jak zbudować podsyp, który posłuży do dokarmiania bażantów i kuropatw na terenach polnych.   

Ponadto opowiedzieliśmy dzieciakom, jak w łatwy sposób przyozdobić swój ogród, aby stał się jednocześnie ptasią stołówką w zimie. Wspomniano tutaj o sadzeniu rodzimych krzewów takich jak bez czarny i koralowy, jarząb pospolity, dereń, głóg, dzika róża czy kalina koralowa.

            Na koniec spotkania, rozwiesiliśmy wspólnie kilka „ptasich pyz”, czyli gotowych kul, które w składzie mają tłuszcz i różnego rodzaju nasiona. Ponadto dzieciaki otrzymały słonecznik, którym będą uzupełnić karmniki zlokalizowane na terenie szkolnego podwórka.

            Warto również wspomnieć, że do akcji włączyli się też uczniowie starszych klas, którzy naukę odbywają w trybie zdalnym. Dokarmiają ptaki na terenach swoich posesji, prowadząc przy tym ich obserwację, zbierając notatki i dokumentację fotograficzną.

            Pragniemy podziękować Szkole Podstawowej w Strzebiniu za wieloletnią i bardzo dobrą współpracę na płaszczyźnie edukacji przyrodniczo – leśnej.

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Ogłoszenie w sprawie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego

 

 

 

 

Koszęcin, 31.12.2020 r.

Zn. spr.: ZG.270.22.2020.MA

 

OGŁOSZENIE

 

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin, ul. Sobieskiego 1, 42-286 Koszęcin, jako Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia pn. „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Koszęcin w roku 2021”, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843, z późn. zm.), w związku z trwającymi utrudnieniami w dostępie do strony BIP Nadleśnictwa Koszęcin, publikuje poniżej oraz w załączonym pliku informację o wyborze najkorzystniejszej oferty w częściach: Pakiet II, III i IV przedmiotowego postępowania.

 

 

 

 

 

Koszęcin, 31.12.2020 r.

Zn. spr.: ZG.270.22.2020.MA

 

 

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty – Pakiet II, III i IV

 

            Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin, ul. Sobieskiego 1, 42-286 Koszęcin, jako Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia pn. „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Koszęcin w roku 2021”, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, opublikowanym w dniu 30.10.2020 r. w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej pod nr 2020/S 212-518479, na stronie internetowej BIP Nadleśnictwa Koszęcin oraz na tablicy ogłoszeń Nadleśnictwa Koszęcin, stosownie do treści art. 92 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843, z późn. zm., dalej PZP) zawiadamia o:

 

I. Wyborze najkorzystniejszej oferty – Pakiet II

W prowadzonym postępowaniu w zakresie Pakietu II wpłynęły do Zamawiającego dwie oferty:

 1. Oferta nr 5, złożona przez Wykonawcę: Konsorcjum Koszęcin 1: Lider: Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Brol Maria, ul. Nadrzeczna 12, 42-283 Boronów, partner: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe LARIX Adam Golasz, ul. Ofiar Katynia 102, 42-660 Kalety. Łączna ocena oferty: 98,87 pkt, w tym cena: 58,87 pkt, samodzielna realizacja kluczowych części zamówienia: 20,00 pkt, doświadczenie osób wskazanych do realizacji zamówienia: 10,00 pkt, termin płatności: 10,00 pkt.
 2. Oferta nr 7, złożona przez Wykonawcę: Konsorcjum Piłka: Lider: Zakład Usług Leśnych Łukasz Sprycha, ul. Lubliniecka 4c, 42-700 Solarnia, partner: Zakład Usług Leśnych Krystian Karmański, ul. Sikorskiego 24a, 42-286 Koszęcin. Łączna ocena oferty: 100,00 pkt, w tym cena: 60,00 pkt, samodzielna realizacja kluczowych części zamówienia: 20,00 pkt, doświadczenie osób wskazanych do realizacji zamówienia: 10,00 pkt, termin płatności: 10,00 pkt – wybrana jako najkorzystniejsza w Pakiecie II.

 

II. Wyborze najkorzystniejszej oferty – Pakiet III

W prowadzonym postępowaniu w zakresie Pakietu III wpłynęły do Zamawiającego dwie oferty:

 1. Oferta nr 1, złożona przez Wykonawcę: Usługi Leśne Krystyna Jureczko, ul. Lubliniecka 4, Solarnia, 42-700 Lubliniec. Łączna ocena oferty: 100,00 pkt, w tym cena: 60,00 pkt, samodzielna realizacja kluczowych części zamówienia: 20,00 pkt, doświadczenie osób wskazanych do realizacji zamówienia: 10,00 pkt, termin płatności: 10,00 pkt – wybrana jako najkorzystniejsza w Pakiecie III.
 2. Oferta nr 6, złożona przez Wykonawcę: Konsorcjum Koszęcin 2: Lider: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe LARIX Adam Golasz, ul. Ofiar Katynia 102, 42-660 Kalety, partnerzy: Zakład Usług Leśnych Salix Krzysztof Szukała, ul. Kolorowa 17, 46-331 Radłów, Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Brol Maria, ul. Nadrzeczna 12, 42-283 Boronów, Zakład Usługowo-Szkoleniowy Leśnictwa Moto-Wrzos J. E. Front s.c., ul. Sosnowa 2, 42-690 Tworóg – oferta odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7b PZP, tj. wadium nie zostało wniesione lub zostało wniesione w sposób nieprawidłowy, jeżeli Zamawiający żądał wniesienia wadium.

 

III. Wyborze najkorzystniejszej oferty – Pakiet IV

W prowadzonym postępowaniu w zakresie Pakietu IV wpłynęła do Zamawiającego jedna oferta:

Oferta nr 3, złożona przez Wykonawcę: Konsorcjum:  Lider: "Leśna Energia" Dawid Lenart, ul. Lubliniecka 5, 42-772 Pawonków, partner: Zakład Usług Leśnych „Knieja” Strzoda Adam, ul. Wczasowa 22/13, 42-290 Blachownia. Łączna ocena oferty: 100,00 pkt, w tym cena: 60,00 pkt, doświadczenie osób wskazanych do realizacji zamówienia: 30,00 pkt, termin płatności: 10,00 pkt – wybrana jako najkorzystniejsza w Pakiecie IV. Zamawiający w Pakiecie IV zwiększył przeznaczoną na realizację zamówienia kwotę podaną przed otwarciem ofert do ceny najkorzystniejszej oferty.

 

IV. Wykonawcy wyłonieni jako wygrywający złożyli niepodlegające odrzuceniu oferty na realizację przedmiotu zamówienia, ocenione jako najkorzystniejsze w oparciu o określone przez Zamawiającego kryteria wyboru ofert.

 

V. W postępowaniu nie wykluczono żadnego z Wykonawców, nie ustanowiono dynamicznego systemu zakupów.

 

 

 

 

Koszęcin, 29.12.2020 r.

Zn. spr.: ZG.270.22.2020.MA

 

OGŁOSZENIE

 

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin, ul. Sobieskiego 1, 42-286 Koszęcin, jako Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia pn. „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Koszęcin w roku 2021 – leśnictwa: Kalina, Boronów, Cieszowa, Kamienica, Lipowiec”, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843, z późn. zm.), opublikowanym w dniu 28.12.2020 r. na stronie Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej pod numerem: 2020/S 252-636839,

w związku z trwającymi pracami mającymi na celu poprawę dostępności strony BIP Nadleśnictwa Koszęcin, na której zamieszczona jest dokumentacja przedmiotowego postępowania:

https://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_katowice/nadl_koszecin/zamowienia_publiczne

 

informuje o udostępnieniu dokumentacji postępowania na platformie JOSEPHINE pod adresem:

https://josephine.proebiz.com/pl/tender/10272/summary

 

Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Informacja o wynikach naboru na stanowisko podleśniczego

PGL LP Nadleśnictwo Koszęcin informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru, kandydatem do zatrudnienia na stanowisko podleśniczego został wybrany Pan

Michał Gocyła

 

 

 

w załączniu poniżej w plikacj znajduje się skan pisma.

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Postępowanie - Sprzedaż paliw w roku 2021

Koszęcin, 31.12.2020 r.


Zn. spr.: SA.270.24.2020.CM

 

    PGL LP Nadleśnictwo Koszęcin informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty na sprzedaż paliw w roku 2021.

Informacja do pobrania w załączonym pliku.

Materiały do pobrania

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY PUSTOSTANU NADLEŚNICTWO RÓŻAŃSKO

Ogłoszenie o sprzedaży pustostanu Nadleśnictwo Sławno w załaczonym pliku.
Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Nabór zewnętrzny na stanowisko Ksiegowego/wej

PGL LP Nadleśnictwo Koszęcin ogłasza nabór zewnętrzny na stanowisko księgowego/wej 

Wszelkie informacje w załączonym poniżej pliku.

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

INFORMACJA - DZIEŃ WOLNY

PGL LP Nadleśnictwo Koszęcin informuje szanownych Pańśtwa petentów, że decyzja nadleśniczego nadleśnictwa Koszęcin

dzień 24 grudnia - wigilia (czwartek) 2020 r.

jest dniem wolnym od pracy

 

za ewentualne utrudnienia uprzejmnie przepraszamy

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Ogłoszenie o sprzedaży pustostanu Nadleśnictwo Sławno

Ogłoszenie o sprzedaży pustostanu Nadleśnictwo Sławno w załaczonym pliku.

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Ogłoszenie w sprawie naboru wewnętrznego na stanowisko podleśniczego i księgowej

PGL LP Nadleśnictwo Koszęcin ogłasza nabór wewnętrzny na stanowisko podleśniczego i księgowej.

Szczegółowe informacje w załączonych poniżej plikach.

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Sprzedaż choinek 2020

SPRZEDAŻ  CHOINEK

 

 

    Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin informuje, iż sprzedaż choinek będzie prowadzona wyłącznie w siedzibie nadleśnictwa (dziedziniec)  przy ulicy Sobieskiego 1 w następujących dniach:

 

 

-  16 grudnia  (środa)      2020 roku  w godzinach 1200 do 1600

-  17 grudnia  (czwartek) 2020 roku  w godzinach 1200 do 1600

 

                                                           Serdecznie zapraszamy.

 

                                                                                                                                                     

               

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Jak i kiedy pomagać zwierzętom

 

Jeśli stwierdziłeś przypadek nieumyślnego zniszczenia stanowiska lęgowego wskutek prac gospodarczych niezwłocznie powiadom o tym pracowników Nadleśnictwa Koszęcin:

 • Starszy Specjalista Służby Leśnej, Michał Sobala, tel.: 602 485 172

 • Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Koszęcin, Dariusz Golis, tel.: 602 185 180

 • Sekretarz Nadleśnictwa, odpowiedzialny za informację i komunikację społeczną, Jarosław Mielczarek, tel.: 602 485 179

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Pierwsza edycja wyścigu rowerowego „KOSZĘCIŃSKIE SZUTRY” zakończona

W sobotę – 3 października 2020 roku, odbyła się pierwsza edycja wyścigu rowerowego „KOSZĘCIŃSKIE SZUTRY”. Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 47,5 km, która w większości przebiegała przez tereny leśne nadzorowane przez Nadleśnictwo Koszęcin. Dopełnieniem trasy był dwu kilometrowy odcinek dróg asfaltowych, które przebiegają przez kompleksy leśne.

     Pomimo pierwszej edycji „Koszęcińskich szutrów” zainteresowanie wyścigiem było spore – zarejestrowało się 120 uczestników, a 89 spośród nich pojawiło się na linii startu. Wszyscy zawodnicy ukończyli wyścig, w wyznaczonym limicie czasowym, który określono w regulaminie na 3,5 godziny.

    Pierwszych zawodników, oglądaliśmy na linii mety z czasami lekko przekraczającymi 1,5 godziny. Na najwyższym stopniu podium stanął – Paweł Wiendlocha (Accent Racing Team, Gliwice) z czasem – 01:34:29, który o zaledwie jedną sekundę wyprzedził Daniela Smolarza (Accent Racing Team, Błażejowice) – czas: 01:34:30. Podium uzupełnił Kamil Hajda (Sii Cycling Team, Tarnowskie Góry) z czasem: 01:39:37. Najlepszą spośród kobiet była Ewelina Wajda z Mafia Team Lubliniec, która ukończyła wyścig z czasem 02:20:38.

            Szczegółowe wyniki znajdują się <tutaj>.

     Pomysłodawcą wyścigu oraz jednym z organizatorów był Pan Janusz Kosmała z kuźni „Zoriabresk” z Koszęcina. W organizację włączyła się też Gmina Koszęcin oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koszęcinie. Również Nadleśnictwo Koszęcin brało czynny udział w organizacji oraz przebiegu imprezy, poprzez zabezpieczenie trasy wyścigu przez Straż Leśną oraz wystawienie stoiska edukacyjnego, gdzie można było zapoznać się z pracą Leśników i działalnością Lasów Państwowych na rzecz społeczeństwa, a także otrzymać pamiątkowy gadżet promujący okoliczne lasy.   

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

II edycja akcji #SadziMY

    

     Nadleśnictwo Koszęcin po raz drugi uczestniczy w tej szlachetnej inicjatywie, zainicjowanej przez Parę Prezydencką w ubiegłym roku. Tym razem dla wszystkich chętnych mieszkańców Koszęcina oraz okolic przygotowaliśmy 1 900 pięknych sadzonek naszych rodzimych drzew leśnych, gotowych do posadzenia. Były one wydawane bezpłatnie w specjalnie na tę okazję zorganizowanym stoisku przed siedzibą nadleśnictwa, a każda sadzonka zapakowana była w unikatową torebkę z ekologicznego papieru z wydrukowaną w sugestywny sposób instrukcją sadzenia. Obsługujący stoisko miejscowi leśnicy udzielali ponadto szczegółowych i fachowych porad oraz wszelkich informacji dotyczących wymagań dla poszczególnych gatunków. Pomimo panującej pandemii akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców oraz gości odwiedzających Koszęcin, o czym świadczy wydanie wszystkich przygotowanych sadzonek.

 

     W tym roku do akcji włączyli się również aktywnie artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, którzy na terenie swojego zespołu pałacowo-parkowego posadzili kilkadziesiąt sadzonek buka brzozy oraz graba. Takiego wsparcia nie spodziewaliśmy się, za co serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zespołu.

 

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.