Lista aktualności Lista aktualności

PUNKT SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ DZICZYZNY NADLESNICTWA KOSZĘCIN OŚRODEK HODOWLI ZWIERZYNY "PIŁKA"

Nadleśnictwo Koszęcin informuje, że na terenie zarządzanego Ośrodka Hodowli Zwierzyny „Piłka", z dniem 1 kwietnia 2021 roku zacznie funkcjonować punkt sprzedaży bezpośredniej dziczyzny (PSBD).

 

Podmiotem prowadzącym sprzedaż detaliczną jest:

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin

 

PSBD posiada Weterynaryjny Numer Identyfikacyjny: 24075664,

nadany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lublińcu.

 

Sprzedaż bezpośrednia tusz zwierzyny jest nadzorowana przez lekarzy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Lublińcu.

 

Sprzedaż bezpośrednia prowadzona jest w punkcie zlokalizowanym pod poniższym adresem: (odbiór tusz): ul. Bema 3,42-286 Koszęcin

 

Telefon kontaktowy bezpośredni: 34 352 45 26 wew. 333

 

Osoby chętne do zakupu dziczyzny pochodzącej z zarządzanego OHZ „Piłka” proszone są o zapoznanie się z regulaminem sprzedaży, dostępnym do pobrania poniżej i postępowania zgodnie z jego wskazówkami.

 

Zamówienia prosimy składać pisemnie na poniższy adres:

Nadleśnictwo Koszęcin,

ul. Sobieskiego 1

42-286 Koszęcin

lub na adres e-mail: koszecin@katowice.lasy.gov.pl

 

Dostępność dziczyzny w ciągu roku:

 • Jeleń (przybliżona waga tuszy: 30 do 120kg) od 1 stycznia do końca lutego; od 21 sierpnia do 31 grudnia
 • Dzik (przybliżona waga tuszy: 20 do 100 kg) dostępność cały rok

 

Do pobrania:

 1. Regulamin sprzedaży bezpośredniej
 2. Cennik tusz zwierzyny sprzedawanych w punkcie sprzedaży bezpośredniej
 3. Druk zgłoszenia zamówienia dziczyzny
Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Zanocuj w Lesie

Od początku maja wchodzi w życie program Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie” umożliwiający legalne biwakowanie miłośnikom surwiwalu i bushcraftu. We wszystkich nadleśnictwach w kraju wyznaczone zostały obszary, do tej formy rekreacji.

Nadleśnictwo Koszęcin przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników turystyki leśnej, wyznaczyło specjalny obszar o powierzchni ok. 1500 hektarów, gdzie sympatycy bushcraftu i surwiwalu mogą legalnie uprawiać swoje hobby.

Program realizowany przez Nadleśnictwo Koszęcin nie jest skierowany jedynie do osób uprawiających survival, ale również dla osób lubiących spędzać wolny czas wśród natury, chcących przeżyć przygodę śpiąc w lesie, pod gołym niebem.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

1. Regulaminem korzystania z obszaru - do pobrania w plikach poniżej.
informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą.

2 Regulaminem korzystania z obiektów o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym - link do Regulaminu korzystania z obiektów o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym.

3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu - link do mapy 

4. Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
zasadami bezpiecznego korzystania z lasu - link do regulaminu, link do czaswlas.pl
5. Z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu, które oznaczone są żółtymi tablicami.

6. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 

Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza - formularz do pobrania w plikach poniżej, oraz przesłanie go na adres lukasz.cierpial@katowice.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Mimo że pobyt krótszy niż wyżej wymieniony nie wymaga zgłoszenia, miło nam będzie jeżeli prześlą Państwo taką informację ze względów bezpieczeństwa.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Łukasz Cierpiał tel. 575 407 949, email: lukasz.cierpial@katowice.lasy.gov.pl 

-->> LINK DO MAPY <<--

Prosimy również użytkowników programu o wypełnienie ankiety znajdującej się na poniższej stonie:

http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Lasy dla Seniorów

Od 1990 roku na początku października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Wpisując się niejako w obchody tego Dnia, Nadleśnictwo Koszęcin przy wsparciu RDLP Katowice, po raz pierwszy wyszło z inicjatywą zorganizowania spotkania Seniorów leśników ze wszystkich jednostek organizacyjnych naszej dyrekcji. Wydarzenie to odbyło się w sobotę 2 października.

W siedzibie nadleśnictwa w asyście zacnych przedstawicieli Bractwa Kurkowego z Krakowa – przybyłych gości z ponad 30 nadleśnictw powitał Dyrektor Damian Sieber, podkreślając ich ogromne zasługi w rozwój i bardzo dobry stan Lasów Państwowych. Przygotowano dla nich szereg atrakcji m.in. specjalny koncert „Perły muzyki klasycznej” w wykonaniu muzyków orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. W parku pałacowym Seniorzy mogli również obejrzeć na żywo rekonstrukcję historyczną w wykonaniu Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich.

Wszyscy chętni mogli również zwiedzać wystawy i ekspozycje zorganizowane w piwnicach budynku nadleśnictwa oraz zabytkowe wnętrza siedziby Zespołu „Śląsk”. Ponadto na specjalnie zorganizowanym stoisku nadleśnictwa, czekały na nich przekąski w ramach promocji projektu „Dobre z Lasu”.

Po części oficjalnej w asyście Bractwa Kurkowego oraz Szwadronu Ułanów, nasi goście udali się do uroczyska „Rendez Vous” na plenerowe spotkanie koleżeńskie przy ognisku, które trwało do późnego popołudnia.

Jesteśmy przekonani, iż zapoczątkowana przez koszęcińskich leśników inicjatywa, wejdzie do kanonu wydarzeń organizowanych cyklicznie w RDLP Katowice.

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Dobre z lasu - zaproszenie

W związku z realizacją projektu rozwojowego Lasów Państwowych „Zdrowa żywność z polskich lasów” zapraszamy podmioty zainteresowane uruchomieniem punktów sprzedaży na zasadzie franczyzy pod marką „Dobre z Lasu”.

Niezbędne informacje można uzyskać  w PGL LP Nadleśnictwo Koszęcin pod nr tel. 34 3524525 do 7.

Realizację projektu koordynuje i nadzoruje  Centrum Informacyjne Lasów Państwowych z siedzibą

w Warszawie  przy ul. Grójeckiej 127

tel. kontaktowy 22 185 53 53  lub e-mail : cilp@cilp.lasy.gov.pl

 

 

Załączniki:

- warianty franczyzy w RDLP dla sklepów „Dobre z Lasu”

- informacje dotyczące orientacyjnych kosztów otwarcia sklepu „Dobre z Lasu”

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Dziękujemy za udział w akcji #sadziMY

Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.

     Nadleśnictwo Koszęcin po raz trzeci uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji #sadziMY, zainicjowanej przez Parę Prezydencką. Tym razem dla wszystkich chętnych mieszkańców Koszęcina oraz okolic przygotowaliśmy 1 910 pięknych sadzonek naszych rodzimych drzew leśnych – świerka pospolitego i brzozy brodawkowatej.  

Były one wydawane bezpłatnie 30 września oraz 1 października w specjalnie na tę okazję zorganizowanym stoisku przed siedzibą nadleśnictwa. Każda sadzonka zapakowana była w unikatową torebkę z ekologicznego papieru z wydrukowaną w sugestywny sposób instrukcją sadzenia.

Obsługujący stoisko miejscowi leśnicy udzielali ponadto szczegółowych i fachowych porad oraz wszelkich informacji dotyczących wymagań dla poszczególnych gatunków.

Akcja po raz kolejny cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców oraz gości odwiedzających Koszęcin, o czym świadczy wydanie wszystkich przygotowanych sadzonek.

Również w tym roku do akcji włączyli się aktywnie artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji.

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Przetarg pisemny nieograniczony na dzierżawę lub najem gruntów rolnych

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na dzierżawę lub najem gruntów rolnych

Opis gruntów przeznaczonych do dzierżawy lub najmu oraz szczegóły postępowania znajdują się w pliku do pobrania poniżej.

Oferty ceny dzierżawy lub najmu poszczególnych nieruchomości, o których mowa w ust. 1, oferent składa w formie wypełnionego formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia. Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie, w siedzibie Nadleśnictwa – w Sekretariacie, do dnia 01.10.2021 r. – do godziny 09:00. Kopertę obejmującą podpisaną ofertę, należy opatrzeć tytułem „Przetarg na najem lub dzierżawę gruntów – 01.10.2021 r.”  

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 01.10.2021 r. w Sali narad – na 1 piętrze biura Nadleśnictwa Koszęcin, w Koszęcinie przy ul. Sobieskiego 1, 42-286 Koszęcin o godz. 09:00. Otwarcie ofert jest jawne.

Informacje o złożonych ofertach Nadleśnictwo Koszęcin udostępni na swojej stronie internetowej.
Wszelkie informacje dotyczące Przetargu można uzyskać osobiście w siedzibie Nadleśnictwa Koszęcin w Koszęcinie przy ul. Sobieskiego 1, 42-286 Koszęcin w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-14:00, pod numerem telefonu: 696 492 682,  Osobą upoważnioną do kontaktów z osobami zainteresowanymi jest Cezary Mazur.

Nadleśnictwo zastrzega możliwość odwołania przetargu bez podania przyczyny.

 

 

 

Koszęcin, 01.10.2021 r.


Informacja o złożonych ofertach

   
Dotyczy:     przetargu pisemnego nieograniczonego na dzierżawę lub najem gruntów rolnych.

 

     Nadleśnictwo Koszęcin, zgodnie z warunkami postępowania określonymi w ogłoszeniu z dnia 24.09.2021 r., informuje o złożonych ofertach w przedmiotowym postępowaniu:

1) oferentach, ich siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej (jeżeli dotyczy), których oferty zostały otwarte – dane osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, które złożyły ofertę nie są publikowane w związku z ochroną danych osobowych;
2) cenach zawartych w ofertach.

W terminie składania ofert, to jest do dnia 01.10.2021 r. godz. 09:00 do Nadleśnictwa Koszęcin wpłynęły i w dniu 01.10.2021 r. o godz. 09:00 zostały otwarte trzy oferty:

1. Oferta nr 1 złożona przez: osobę fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej (dane osobowe w posiadaniu Nadleśnictwa Koszęcin):
- Nieruchomość czwarta: za kwotę 800,00 zł netto (słownie: osiemset złotych 00/100 netto).

2. Oferta nr 2 złożona przez: Farmacon S.A., ul. Ofiar Katynia 99, 42-660 Kalety:
- Nieruchomość trzecia: za kwotę 400,00 zł netto (słownie: czterysta złotych 00/100 netto).
- Nieruchomość czwarta: za kwotę 600,00 zł netto (słownie: sześćset złotych 00/100 netto).
- Nieruchomość piąta: za kwotę 200,00 zł netto (słownie: dwieście złotych 00/100 netto).

3. Oferta nr 3 złożona przez: Zajazd Zielony Zakątek Honorata Pilarska, ul. Ofiar Katynia 110, 42-660 Kalety:
- Nieruchomość czwarta: za kwotę 2.550,00 zł netto (słownie: dwa tysiące pięćset pięćdziesiąt złotych 00/100 netto).

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Rusza akcja #sadziMY – czeka na Was milion drzewek

Rusza ogólnopolska akcja #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej. W najbliższy czwartek i piątek we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny otrzyma sadzonkę. Do rozdania mamy w całej Polsce aż milion młodych drzewek. W Regionalnej Dyrekcji lasów Państwowych pzrygotowaliśmy ich blisko 100 000. To już trzecia edycja naszej wspólnej akcji.

Rusza ogólnopolska akcja #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej. W najbliższy czwartek i piątek we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny otrzyma sadzonkę. Do rozdania mamy aż milion młodych drzewek. To już trzecia edycja naszej wspólnej akcji.

– Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas –– podkreśla Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. – Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.

W siedzibach nadleśnictwa Koszęcin udostępnimy każdemu chętnemu sadzonki rodzimych drzew i podpowiemy, w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki. Pamiętajmy, że niewielkie dziś drzewko wyrośnie na kilkudziesięciometrowy okaz. Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. I powód do spotkania w gronie bliskich i przyjaciół.

Naszą akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. 1 października Para Prezydencka weźmie udział w sadzeniu drzew w Nadleśnictwie Piotrków, wspólnie z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami i pracownikami Lasów Państwowych. Na powierzchni ponad 3 ha w Lesie Wolbromskim na obrzeżach Piotrkowa Trybunalskiego zasadzone zostaną sosny, buki i jarzęby.

Drzewka będą rozdawane przy siedzibie nadleśnictwa Koszęcin. Przygotowaliśmy w sumie 1910 szt. sadzonek świerka i brzozy. Będzie je można odbierać w czwartek i piątek (30 września i 1 października) między 10:00 a 15:00 lub do wyczerpania zapasu przygotowanych drzewek.

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Akcja #sadziMY

Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy już po raz trzeci w dniach 30.09.2021 - 01.10.2021 r. zostanie przeprowadzona akcja #sadziMY.

Sadzonki w Nadleśnictwie Koszęcin będzie można odebrać w wyżej podanym terminie od godziny 9:00 do 15:00 w siedzibie Nadleśnictwa, w Koszęcinie przy ul. Sobieskiego 1.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

 

Materiały do pobrania

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Dostawa i zabudowa kruszywa naturalnego, łamanego do bieżącego utrzymania dróg leśnych na terenie Leśnictw: Kalina, Boronów, Kamienica, Cieszowa

 

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin
 

ogłasza postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym bez negocjacji pn.

 
"Dostawa i zabudowa kruszywa naturalnego, łamanego do bieżącego utrzymania dróg leśnych na terenie Leśnictw: Kalina, Boronów, Kamienica, Cieszowa"
 

Dokumentacja postępowania do pobrania w plikach poniżej.

 

 

 

Koszęcin, 22.09.2021 r.


Informacja o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia

    
Dotyczy:    postępowania o udzielenie zamówienia pn.: „Dostawa i zabudowa kruszywa naturalnego, łamanego do bieżącego utrzymania dróg leśnych na terenie Leśnictw: Kalina, Boronów, Kamienica, Cieszowa”


    Zamawiający, zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) udostępnia informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Na realizację zamówienia Zamawiający zamierza przeznaczyć kwotę 413.630,55 zł brutto (słownie: czterysta trzynaście tysięcy sześćset trzydzieści złotych 55/100 brutto).

 

 

 

Koszęcin, 22.09.2021 r.


Informacja o złożonych ofertach

    
Dotyczy:    postępowania o udzielenie zamówienia pn.: „Dostawa i zabudowa kruszywa naturalnego, łamanego do bieżącego utrzymania dróg leśnych na terenie Leśnictw: Kalina, Boronów, Kamienica, Cieszowa”


Zamawiający, zgodnie z art. 222 ust. 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) udostępnia informacje o:
1) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania wykonawców, których oferty zostały otwarte;
2) cenach lub kosztach zawartych w ofertach.

W terminie składania ofert, to jest do dnia 22.09.2021 r. godz. 08:00 do Zamawiającego wpłynęła i w dniu 22.09.2021 r. o godz. 10:00 została otwarta jedna oferta:

Oferta nr 1 (40707) – Hucz Spółka z o.o. Sp. k., ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów, cena zawarta w ofercie: 398.520,00 zł brutto.

 

 

 

Koszęcin, 24.09.2021 r.

   
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Dotyczy:    postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Dostawa i zabudowa kruszywa naturalnego, łamanego do bieżącego utrzymania dróg leśnych na terenie Leśnictw: Kalina, Boronów, Kamienica, Cieszowa”.

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2021/BZP 00173307/01 w dniu 07.09.2021 r.

1. Działając na podstawie art. 253 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) dalej PZP, PGL LP Nadleśnictwo Koszęcin jako Zamawiający informuje równocześnie i każdego z Wykonawców z osobna o wyborze najkorzystniejszej oferty:

jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Wykonawcy: Hucz Spółka z o.o. Sp. k., ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów – łączna punktacja: 100 pkt.

2. Informacja o Wykonawcach, którzy złożyli oferty, a także punktacji przyznanej w każdym kryterium oceny ofert i łącznej punktacji:

 

 

 

Nr oferty

 

Oferta złożona przez

Punktacja w kryterium cena (pkt)

Punktacja w kryterium termin płatności (pkt)

Łączna punktacja (pkt)

1.

Hucz Spółka z o.o. Sp. k., ul. Częstochowska 14, 42‑283 Boronów

60

40

100

 

3. Działając na podstawie art. 253 ust. 1 pkt 2 Zamawiający informuje, iż żadnej z ofert nie odrzucono.

4. Działając na podstawie art. 253 ust. 2 PZP Zamawiający udostępnia informacje o  wyborze najkorzystniejszej oferty na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Współpraca Nadleśnictw z Zakładami Karnymi w Herbach oraz Sierakowie Śląskim

22 września na terenie Zakładu Karnego w Herbach odbyło się spotkanie dotyczące współpracy Lasów Państwowych ze Służbą Więzienną w sprawie organizacji pracy osadzonych na terenie jednostek Lasów Państwowych, których przedstawiciele uczestniczyli w spotkaniu

Uczestnicy spotkania – dyrektorzy Zakładów Karnych w Herbach oraz Sierakowie Śląskim, właściciele Zakładów Usług Leśnych działających i Nadleśniczowie Nadleśnictw w Herbach, Koszęcinie i Lublińcu wspólnie ustalili szczegółowe zasady współpracy. Osadzeni będą wytwarzać budki lęgowe dla ptaków z użyciem materiału dostarczonego przez nadleśnictwa, oraz odpłatnie pracować na rzecz lokalnych Nadleśnictw.

Jak wskazują dyrektorzy jednostek penitencjarnych, umożliwienie podjęcia pracy przez osadzonych jest uważane za najefektywniejszą formę oddziaływania mającego na celu wzbudzenie w osadzonych woli współdziałania i kształtowania społecznej odpowiedzialności, postrzegania porządku prawnego, a tym samym powstrzymywania się od powrotu do przestępstwa.

Spotkanie zakończono przekazaniem przez Dyrektora Zakładu Karnego w Herbach pierwszej partii budek lęgowych wykonanych przez osadzonych zgodnie z wcześniej dostarczonym wzorem.

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

RODO

Administratorem danych osobowych przekazywanych przez osoby fizyczne podczas wszelkich kontaktów z PGL LP Nadleśnictwem Koszęcin jest:

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin

ul. Sobieskiego 1, 42-286 Koszęcin

REGON: 150027362

strona internetowa: https://koszecin.katowice.lasy.gov.pl

poczta elektroniczna: koszecin@katowice.lasy.gov.pl

Administartor wyznaczył Inspektora Ochrony Danych:

Łukasz Sobusiak

tel.: +48 504 343 235

poczta elektroniczna: l.sobusiak@aventum-kancelaria.pl

Dane osobowe przetwarzane są w celach związanych z działalnością PGL LP Nadleśnictwa Koszęcin wynikającą z przepisów prawa na podstawie art. 6 ust 1 lit. b i c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych), dziennik Urzędowy UE L119/1, 04/05/2016 [RODO].

Dane mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom PGL LP Nadleśnictwa Koszęcin, podmiotom udzielającym jej wsparcia na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia oraz podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa.

Dane osobowe przechowywane będą przez okres niezbędny do wykonania obowiązujących przepisów prawa.

Posiadają Państwo następujące prawa co do swoich danych osobowych: prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają, iż przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy RODO.

Podanie danych jest dobrowolne.

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Bieżąca naprawa i konserwacja dróg leśnych utwardzonych w Nadleśnictwie Koszęcin w 2021 roku

 

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin
 


ogłasza postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym bez negocjacji pn.

 

"Bieżąca naprawa i konserwacja dróg leśnych utwardzonych w Nadleśnictwie Koszęcin w 2021 roku"
 

Dokumentacja postępowania do pobrania w plikach poniżej.

 

 

 

Koszęcin, 24.08.2021 r.

Dotyczy: odpowiedzi na zapytanie Wykonawcy z dnia 24.08.2021 r. dotyczące spełnienia warunku udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Bieżąca naprawa i konserwacja dróg leśnych utwardzonych w Nadleśnictwie Koszęcin w 2021 roku”.

     Działając na podstawie art. 284 ust. 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) dalej PZP, PGL LP Nadleśnictwo Koszęcin jako Zamawiający informuje o udostępnieniu, bez ujawniania źródła zapytania, na stronie internetowej prowadzonego postępowania, treści zapytania oraz wyjaśnień Zamawiającego o treści jak poniżej:   

1. Treść zapytania Wykonawcy:
Czy Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu wykazując, że wykonał przebudowę drogi z kruszywa łamanego za ponad 400.000,00 zł brutto?

2. Wyjaśnienie Zamawiającego:
Tak, Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu wykazując, że wykonał przebudowę drogi z kruszywa łamanego za ponad 400.000,00 zł brutto. Warunek zostanie spełniony przez Wykonawcę, jeśli wykaże, że zrealizował co najmniej jedną robotę budowlaną stanowiącą przedmiot zamówienia o wartości nie mniejszej niż 400.000,00 zł brutto, przy czym by spełnić ww. warunek nie jest dopuszczalne sumowanie zamówień.

Zgodnie z brzmieniem pkt 7.1. ppkt 2) lit. a) SWZ:
warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): wykonał co najmniej 1 robotę budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia o wartości nie mniejszej niż 400.000,00 zł brutto, w zakresie robót drogowych zakończonych, tj. remont, przebudowa, odbudowa, budowa dróg o nawierzchni z kruszywa łamanego. Wykonawca nie może sumować wartości kilku robót o mniejszym zakresie dla uzyskania wymaganej wartości porównywalnej.

 

 

 

Koszęcin, 27.08.2021 r.


Informacja o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia


    Zamawiający, zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) udostępnia informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Na realizację zamówienia Zamawiający zamierza przeznaczyć kwotę 502.970,37 zł brutto (słownie: pięćset dwa tysiące dziewięćset siedemdziesiąt złotych 37/100 brutto).

 

 

 

Koszęcin, 27.08.2021 r.

 

Informacja o złożonych ofertach

    

Zamawiający, zgodnie z art. 222 ust. 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) udostępnia informacje o:
1) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania wykonawców, których oferty zostały otwarte;
2) cenach lub kosztach zawartych w ofertach.

W terminie składania ofert, to jest do dnia 27.08.2021 r. godz. 08:00 do Zamawiającego wpłynęły i w dniu 27.08.2021 r. o godz. 10:00 zostały otwarte dwie oferty:

1) Oferta nr 1 (39536) – BHTEC Sp. z o.o., os. Przyjaźni 15/165, 61-688 Poznań, cena zawarta w ofercie: 398.533,53 zł brutto;
2) Oferta nr 2 (39540) – P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów, cena zawarta w ofercie: 459.812,99 zł brutto.

 

 

Koszęcin, 07.09.2021 r.

 

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Bieżąca naprawa i konserwacja dróg leśnych utwardzonych w Nadleśnictwie Koszęcin w 2021 roku”.

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2021/BZP 00147777/01 w dniu 12.08.2021 r.

1. Działając na podstawie art. 253 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) dalej PZP, PGL LP Nadleśnictwo Koszęcin jako Zamawiający informuje równocześnie i każdego z Wykonawców z osobna o wyborze najkorzystniejszej oferty:

jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Wykonawcy: BHTEC Sp. z o.o., os. Przyjaźni 15/165, 61-688 Poznań – łączna punktacja: 100 pkt.

2. Informacja o Wykonawcach, którzy złożyli oferty, a także punktacji przyznanej w każdym kryterium oceny ofert i łącznej punktacji:

 

 

Nr oferty

 

Oferta złożona przez

Punktacja w kryterium cena (pkt)

Punktacja w kryterium gwarancja (pkt)

Łączna punktacja (pkt)

1.

BHTEC Sp. z o.o., os. Przyjaźni 15/165, 61-688 Poznań

60

40

100

2.

P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów

52

40

92

 

3. Działając na podstawie art. 253 ust. 1 pkt 2 Zamawiający informuje, iż żadnej z ofert nie odrzucono.

4. Działając na podstawie art. 253 ust. 2 PZP Zamawiający udostępnia informacje o  wyborze najkorzystniejszej oferty na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

 

 

Materiały do pobrania

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

CIETRZEWISKO 2021

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wystartowała XI edycja pikniku leśno-łowieckiego „CIETRZEWISKO 2021”

     Impreza odbywająca się już tradycyjnie w siedzibie Nadleśnictwa Koszęcin oraz w zabytkowym parku przy siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK”. Organizatorzy  powrócili do 3 dniowej formuły pikniku, który rozpoczął się już w południe 3 września. Na piątek zaplanowano tzw. „Leśny dzień edukacyjny”, podczas którego uczniowie klas VII i VIII z Koszęcina, Boronowa, Woźnik i Kalet mieli okazję zapoznać się z ofertą przygotowana przez szkoły leśne z Brynka oraz Tułowic. Była to również okazja do bezpośrednich spotkań i rozmów z przyszłymi adeptami leśnictwa, którzy zachęcali do podjęcia nauki swoich młodszych kolegów właśnie w ich szkołach. Uzupełnieniem tej oferty były stoiska edukacyjne przygotowane przez Lasy Państwowe oraz degustacja produktów promujących markę „Dobre z Lasu”.

     Natomiast w sobotę 4 września już od godzin porannych z siedziby nadleśnictwa rozchodziły się dźwięki muzyki myśliwskiej, a to za sprawą X Jubileuszowego Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej oraz Konkursu Sygnalistów. Do Koszęcina z różnych miejsc Polski przybyło kilkudziesięciu pasjonatów tej jakże specyficznej i ciekawej muzyki opartej na wielowiekowej tradycji. Grand Prix Festiwalu jury przyznało zespołowi Waltornia pod kierownictwem kol. Mariusza Jamrozika z Nadleśnictwa Zawadzkie, natomiast wśród sygnalistów triumfowała Luiza Szatner z Koła Łowieckiego „Przodownik Miedary”.
W tym samym czasie rozpoczęły się na dziedzińcu zamkowym Mistrzostwa Polski Drwali, które jak zawsze perfekcyjnie przygotowała firma Marii i Henryka Brolów z Koszęcina. W szranki stanęło 28 najwyższej klasy zawodników z naszego kraju, w tym 2 kobiety, które rywalizowały na równi z mężczyznami. Mistrzem Polski na rok 2021 został  Zenon Sobolewski z wynikiem 1646 pkt, drugie miejsce przypadło Robertowi Glazerowi z wynikiem 1615 pkt, natomiast trzecie miejsce zajął Tomasz Bilski  z wynikiem 1599 pkt. Uzyskane wyniki potwierdzają bardzo wyrównany i wysoki poziom czołówki naszych zawodników.

     Goście „CIETRZEWISKA” mogli ponadto zwiedzić wystawy tematyczne przygotowane przez miejscowych leśników w zabytkowych wnętrzach piwnic w budynku nadleśnictwa, jak również obejrzeć ekspozycję malarstwa o tematyce myśliwskiej i pamiątek kolekcjonerskich, a także afrykańskich trofeów łowieckich udostępnionych przez myśliwych z KŁ Dąbrowa z Koszęcina. Jak zawsze ogromną frekwencją i zainteresowaniem cieszyła się bogata oferta stoisk edukacyjnych przygotowanych z wielkim zaangażowaniem przez kilka lokalnych nadleśnictw. „Dobre z Lasu” to już tradycyjna marka, odwiedzana bardzo licznie przez smakoszy darów lasu. Sympatycy pszczelarstwa  mogli bardzo wiele dowiedzieć się o tych pracowitych owadach i ich tajemnicach od doświadczonego koszęcińskiego pszczelarza Pana Rajnholda Bambynka. Niecodzienną okazją był praktycznie bezpośredni kontakt z rzadkimi  i przepięknymi ptakami drapieżnymi, które przyjechały do nas z Krzysztofem Domańskim z Bełchatowa. Po raz pierwszy w Koszęcinie mogliśmy podziwiać niecodzienne prace w drewnie, wykonane przez Janusza Bargiełę z Poręby, który z prawdziwą pasją o nich opowiadał. Niezmiennie dużym zainteresowaniem gości cieszyła się degustacji specjałów kuchni myśliwskiej, specjalnie przygotowanych na tę okazje przez lokalne koła łowieckie.  
Publiczność entuzjastycznie przyjęła pokaz musztry paradnej oraz koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej wraz z grupą mażoretek „Presto” z Mykanowa. W odmienny nastrój wprowadził nas Mieczysław Leśniczak ze swoim Reprezentacyjnym Zespołem Muzyki Myśliwskiej PZŁ.  Mogliśmy posłuchać klasyki muzyki dworskiej i barokowej, znanych kompozytorów polskich i zagranicznych. W ich oprawie muzycznej niedzielna msza święta hubertowska w kościele Świętej Trójcy pozostawiła na wszystkich niezapomniane wrażenia.

     Zakończenie 3-dniowego Pikniku przypieczętował wspaniały koncert artystów z Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK”, w repertuarze „Znasz li ten kraj” ,który zgromadził rzesze wiernych fanów.

     Organizatorami Pikniku niezmiennie są: Lasy Państwowe z Nadleśnictwem Koszęcin na czele, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny, Gmina Koszęcin oraz Okręgowy Zarząd PZŁ reprezentowany przez miejscowe Koła Łowieckie.

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Dostawa i zabudowa kruszywa naturalnego, łamanego do bieżącego utrzymania dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Koszęcin

 

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin

 

ogłasza postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego pn.

 

"Dostawa i zabudowa kruszywa naturalnego, łamanego do bieżącego utrzymania dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Koszęcin"

 

Dokumentacja postępowania do pobrania w plikach poniżej.

 

 

 

Koszęcin, 16.08.2021 r.

 

Informacja o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

 

Zamawiający, zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) udostępnia informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Na realizację zamówienia Zamawiający zamierza przeznaczyć kwotę 1.233.640,80 zł brutto (słownie: jeden milion dwieście trzydzieści trzy tysiące sześćset czterdzieści złotych 80/100 brutto).

w tym na:

- Część I – 396.527,40 zł brutto (słownie: trzysta dziewięćdziesiąt sześć tysięcy pięćset dwadzieścia siedem złotych 40/100 brutto).

- Część II – 396.527,40 zł brutto (słownie: trzysta dziewięćdziesiąt sześć tysięcy pięćset dwadzieścia siedem złotych 40/100 brutto).

- Część III – 440.586,00 zł brutto (słownie: czterysta czterdzieści tysięcy pięćset osiemdziesiąt sześć złotych 00/100 brutto).

 

 

Koszęcin, 16.08.2021 r.

 

Informacja o złożonych ofertach

    
Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia pn.: „Dostawa i zabudowa kruszywa naturalnego, łamanego do bieżącego utrzymania dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Koszęcin”.


Zamawiający, zgodnie z art. 222 ust. 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) udostępnia informacje o:
1) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania wykonawców, których oferty zostały otwarte;
2) cenach lub kosztach zawartych w ofertach.

W terminie składania ofert, to jest do dnia 16.08.2021 r. godz. 08:00 do Zamawiającego wpłynęły i w dniu 16.08.2021 r. o godz. 10:00 zostały otwarte następujące oferty:

- Część I:
1) Oferta nr 1 (38986) – Hucz Spółka z o.o. Sp. k., ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów, cena zawarta w ofercie: 409.590,00 zł brutto;
2) Oferta nr 2 (38989) – Firma handlowa „EURO-STANDARD” S.C. Antoni Król, Andrzej Król, ul. Strzelecka 53a, 45-525 Opole, cena zawarta w ofercie: 553.500,00 zł brutto;
3) Oferta nr 3 (38992) – P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów, cena zawarta w ofercie: 477.117,00 zł brutto.

- Część II:
1) Oferta nr 1 (38986) – Hucz Spółka z o.o. Sp. k., ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów, cena zawarta w ofercie: 470.475,00 zł brutto;
2) Oferta nr 2 (38989) – Firma handlowa „EURO-STANDARD” S.C. Antoni Król, Andrzej Król, ul. Strzelecka 53a, 45-525 Opole, cena zawarta w ofercie: 498.150,00 zł brutto;
3) Oferta nr 3 (38992) – P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów, cena zawarta w ofercie: 405.162,00 zł brutto.

- Część III:
1) Oferta nr 1 (38986) – Hucz Spółka z o.o. Sp. k., ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów, cena zawarta w ofercie: 528.900,00 zł brutto;
2) Oferta nr 2 (38989) – Firma handlowa „EURO-STANDARD” S.C. Antoni Król, Andrzej Król, ul. Strzelecka 53a, 45-525 Opole, cena zawarta w ofercie: 584.250,00 zł brutto;
3) Oferta nr 3 (38992) – P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów, cena zawarta w ofercie: 473.550,00 zł brutto.

 

 

Koszęcin, 20.08.2021 r.


Zawiadomienie o unieważnieniu części I postępowania oraz o odrzuceniu oferty

Dotyczy: części I postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Dostawa i zabudowa kruszywa naturalnego, łamanego do bieżącego utrzymania dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Koszęcin”.

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2021/S 134-355831 w dniu 14.07.2021 r.

1. Działając na podstawie art. 260 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) dalej PZP, PGL LP Nadleśnictwo Koszęcin jako Zamawiający zawiadamia równocześnie i każdego z Wykonawców z osobna o unieważnieniu postępowania w części I – Leśnictwa: Kalina, Boronów, Kamienica, Cieszowa.   

2. Działając na podstawie art. 260 ust. 2 PZP Zamawiający udostępnia informacje o unieważnieniu ww. postępowania na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

3. Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 3 PZP.

4. Uzasadnienie faktyczne:
a) W przedmiotowym postępowaniu do Zamawiającego wpłynęły trzy oferty na część I postępowania – Leśnictwa: Kalina, Boronów, Kamienica, Cieszowa. Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b PZP oferta złożona przez Wykonawcę: Hucz Spółka z o.o. Sp. k., ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów została odrzucona. Pozostałe oferty, tj. złożone przez Wykonawców:
- Firma handlowa „EURO-STANDARD” S.C. Antoni Król, Andrzej Król, ul. Strzelecka 53a, 45-525 Opole;
- P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów;
przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
b) Oferta złożona przez Wykonawcę: Hucz Spółka z o.o. Sp. k., ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów, została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b PZP w związku z niespełnieniem przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej określonego przez Zamawiającego w SWZ pkt 7.1. ppkt 2 lit. a: Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): wykonał co najmniej 1 dostawę dowolnego kruszywa wraz z rozmieszczeniem i zagęszczeniem o wartości min. 300.000,00 zł brutto.
W złożonym wraz z ofertą formularzu JEDZ Wykonawca nie wykazał spełnienia ww. warunku. Na wezwanie Zamawiającego z dnia 18.08.2021 r. Wykonawca wyjaśnił w piśmie z dnia 19.08.2021 r., iż nie zrealizował w okresie ostatnich 3 lat jednej dostawy na min. 300.000,00 zł brutto, w związku z czym należy uznać, że zachodzi podstawa do odrzucenia ww. oferty przez Zamawiającego na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b PZP.

5. Mając na względzie powyższe należy uznać, iż odrzucenie ww. oferty oraz brak możliwości zwiększenia kwoty, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, uzasadnia w pełni decyzję Zamawiającego o unieważnieniu części I ww. postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 PZP.

6. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, zgodnie z art. 514 ust. 1 PZP. Odwołujący jest zobowiązany przekazać zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej przed upływem terminu do wniesienia odwołania, w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu, zgodnie z art. 514 ust. 2 i 3 PZP. Termin wniesienia odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej oraz przesłania kopii odwołania do zamawiającego upływa 30.08.2021 r., czyli po 10 dniach od przesłania zawiadomienia o unieważnieniu postępowania, zgodnie z art. 515 ust. 1 pkt 1 lit. a PZP.

 

 

Koszęcin, 06.09.2021 r.

         
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w części II i III postępowania

Dotyczy: części II i III postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Dostawa i zabudowa kruszywa naturalnego, łamanego do bieżącego utrzymania dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Koszęcin”.

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2021/S 134-355831 w dniu 14.07.2021 r.

1. Działając na podstawie art. 253 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) dalej PZP, PGL LP Nadleśnictwo Koszęcin jako Zamawiający informuje równocześnie i każdego z Wykonawców z osobna o wyborze najkorzystniejszej oferty w części II i III postępowania:

a) w części II postępowania jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Wykonawcy: P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów – łączna punktacja: 100 pkt.

b) w części III postępowania jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Wykonawcy: P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów – łączna punktacja: 100 pkt.

2. Informacja o Wykonawcach, którzy złożyli oferty, a także punktacji przyznanej w każdym kryterium oceny ofert i łącznej punktacji:

 

Część II

Nr oferty

 

Oferta złożona przez

Punktacja w kryterium cena (pkt)

Punktacja w kryterium termin płatności (pkt)

Łączna punktacja (pkt)

1.

Hucz Spółka z o.o. Sp. k., ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów

51,67

40

91,76

2.

Firma handlowa „EURO-STANDARD” S.C. Antoni Król, Andrzej Król, ul. Strzelecka 53a, 45-525 Opole

48,80

40

88,80

3.

P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów

60

40

100

Część III

Nr oferty

 

Oferta złożona przez

Punktacja w kryterium cena (pkt)

Punktacja w kryterium termin płatności (pkt)

Łączna punktacja (pkt)

1.

Hucz Spółka z o.o. Sp. k., ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów

53,72

40

93,72

2.

Firma handlowa „EURO-STANDARD” S.C. Antoni Król, Andrzej Król, ul. Strzelecka 53a, 45-525 Opole

48,63

40

88,63

3.

P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów

60

40

100

 

3. Działając na podstawie art. 253 ust. 1 pkt 2 Zamawiający informuje, iż w części II i III postępowania żadnej z ofert nie odrzucono.

4. Działając na podstawie art. 253 ust. 2 PZP Zamawiający udostępnia informacje o  wyborze najkorzystniejszej oferty w części II i III postępowania na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

 

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

POLOWANIE ZBIOROWE METODĄ SZEWDZKĄ

Ośrodek Hodowli Zwierzyny „Piłka” Nadleśnictwa Koszęcin oferuje organizację polowania komercyjnego dla myśliwych krajowych metodą szwedzką.

Polowanie 1-dniowe składające się z 2 dużych miotów dla grupy 25 myśliwych na zwierzynę grubą. Oferujemy profesjonalną obsługę (odprawę, rozprowadzenie myśliwych, transport zwierzyny, uroczysty pokot i preparację trofeów), posiłki w przerwie między pędzeniami oraz po polowaniu. Do pozyskania przewidujemy jelenie: byki (4 sztuki do 3,49 kg w ryczałcie), łanie i cielaki, dziki, oraz drapieżniki. Termin do indywidualnego ustalenia na przełomie października i listopada. Ryczałtowy koszt organizacji polowania 31 250 zł brutto.
Polowanie będzie organizowane na podstawie umowy z myśliwym reprezentującym grupę.

Zgłoszenia zainteresowanych grup prosimy kierować na adres: koszecin@katowice.lasy.gov.pl

Kontakt w sprawie szczegółów:
Michał Sobala, tel.: 602 485 172
Tomasz Nier, tel.: 602 485 245

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STAŻ 2021

 

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe,

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach

ogłasza nabór na staż dla absolwentów szkół średnich i wyższych

 

Zn. spr.: DP.1125.10.1.2021

 

1. Kandydaci ubiegający się o staż w nadleśnictwach RDLP w Katowicach muszą posiadać status absolwenta, tzn.: być osobami, które w okresie 24 miesięcy od dnia określonego w świadectwie ukończenia szkoły podejmą pracę w leśnictwie, z wyłączeniem okresów zwłoki w podjęciu zatrudnienia, spowodowanych: obowiązkiem odbycia służby wojskowej, korzystaniem z urlopu macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego oraz długotrwałą chorobą.

2. W terminie do 10 września 2021 r., kandydaci zobowiązani są złożyć następujące dokumenty:

2.1. absolwenci średnich szkół leśnych: podanie o przyjęcie na staż, kopię świadectwa ukończenia szkoły średniej oraz kopię dyplomu potwierdzającego uzyskanie tytułu zawodowego,

2.2. absolwenci wyższych szkół leśnych: podanie o przyjęcie na staż, kopię dyplomu ukończenia studiów lub zaświadczenie o ich ukończeniu.

2.3. W podaniu prosimy o dodatkowe podanie preferowanego Nadleśnictwa do odbycia stażu, adresu poczty elektronicznej oraz numeru telefonu.

3. Do dokumentów, o których mowa wyżej, należy dołączyć:

3.1. Oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych zgodnie z załączonym do ogłoszenia wzorem - załącznik nr 1. 3.2. Oświadczenie o nieodbywaniu stażu w Lasach Państwowych w przeszłości, zgodnie z załączonym do ogłoszenia wzorem – załącznik nr 2.

4. Na żądanie RDLP w Katowicach absolwent jest zobowiązany do przedłożenia do wglądu oryginałów dokumentów, w celu dokonania potwierdzenia ich zgodności z oryginałem.

5. W przypadku zgłoszenia się liczby absolwentów przekraczającej limit wolnych miejsc, RDLP w Katowicach przeprowadzi dodatkowy egzamin kwalifikujący na staż, wg następujących zasad:

5.1. Egzamin będzie miał formę testu składającego się z 50 pytań jednokrotnego wyboru.

5.2. Zestawy testowe zostaną przygotowane odrębnie dla absolwentów średnich i wyższych szkół leśnych.

5.3. O terminie i miejscu egzaminu Kandydaci zostaną powiadomieniu pocztą elektroniczną lub telefonicznie.

6. Absolwenci szkół innych niż leśne będą przyjmowani na staż w przypadku wystąpienia potrzeb kadrowych na absolwentów z określonym wykształceniem. W takim przypadku egzamin kwalifikujący na staż będzie miał formę ustną.

7. Zawiadomienia dotyczące wyników rekrutacji zostaną rozesłane drogą pocztową.

8. Dokumenty należy złożyć w Wydziale Kadr RDLP w Katowicach, (pokój 104a), listownie, w kopercie z dopiskiem „STAŻ”, na adres: REGIONALNA DYREKCJA LASÓW PAŃSTWOWYCH W KATOWICACH UL. ŚW. HUBERTA 43-45 40-543 KATOWICE Szczegółowych informacji udziela Wydział Kadr RDLP w Katowicach, tel. (32) 609-45-77.

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

OGŁOSZENIE O PRZETARGU (ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT) - sprzedaż składników majątkowych

 

 

Koszęcin, 13.09.2021 r.

Zn. spr.: SA.411.1.2021

 

 

Informacja o złożonych ofertach

 

               

Dotyczy:  przetargu pisemnego nieograniczonego ofertowego na sprzedaż składników majątkowych, ogłoszonego w dniu 27.08.2021 r. na stronie internetowej Nadleśnictwa Koszęcin oraz w prasie lokalnej.

 

 

PGL LP Nadleśnictwo Koszęcin informuje o złożonych ofertach w przedmiotowym postępowaniu na sprzedaż składników majątkowych. W terminie składania ofert tj. do dnia 13.09.2021 r. godz. 12:00 wpłynęły cztery oferty, które zostały komisyjnie otwarte w dniu 13.09.2021 r. o godz. 12:30. Po terminie składania ofert żadna oferta nie wpłynęła.

 

 

Nr oferty

 

Nr RPW

 

Nazwa (imię i nazwisko) i adres oferenta

Składnik majątkowy, na który złożono ofertę

Numer wg. ogłoszenia

Nazwa składnika majątkowego

Cena ofertowa

1

3545/2021

ELITELAS Sp. z o.o.,

Durdy 141,

39‑450 Baranów Sandomierski

1.3.

Kosiarko-rozdrabniacz DITTA-SERIA R-180

1.801,00

1.5.

Przyczepa do transportu myśliwych na polowaniu

1.001,00

1.6.

Przyczepa do transportu myśliwych na polowaniu

1.001,00

2

3564/2021

R.S.G. METAL Janusz Grab,

ul. Trześniowska 11, 27‑600 Sandomierz

1.1.

Ciągnik URSUS 1634

41.200,00

3

3578/2021

Tomasz Nowak,

Szczytniki 15,

62-865 Szczytniki

1.4.

Przyczepa jednoosiowa „SAM”

810,00

4

3596/2021

AGROTOM Tomasz Kołacz,

Wężerów 99,

33‑090 Słomniki

1.1.

Ciągnik URSUS 1634

63.750,00

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SKARB PAŃSTWA - PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE
LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO KOSZĘCIN

42-286 Koszęcin, ul. Sobieskiego 1, tel. 34 3524 525 do 7

 

 1. Działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach
  (t.j. Dz. U. Z 2021 r. poz 1275) z późniejszymi zmianami) oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 października 1993 r. w sprawie zasad organizowania przetargu na sprzedaż środków trwałych przez przedsiębiorstwa państwowe oraz warunków odstąpienia od przetargu (Dz.U. 1993 nr 97 poz. 443) ogłasza przetarg pisemny nieograniczony ofertowy na sprzedaż następujących składników majątkowych:

 

 1. Ciągnik URSUS 1634

- pojemność silnika:                 6842cm3

- moc silnika:                             110kW

- nr rejestracyjny:                       SLU 31X4

- rok produkcji:                           2006

- data pierwszej rej:                   13.02.2006

- przebieg:                                  10 228mtg

 

Cena wywoławcza brutto: 61 200,00.zł.

(słownie: sześćdziesiąt jeden tysięcy dwieście złotych zero groszy)

Kwota wadium: 6 120,00zł

(słownie: sześć tysięcy sto dwadzieścia złotych zero groszy )

 

 1. Kosiarko-rozdrabniacz DITTA-SERIA R-180

- rok produkcji:                           2008

 

Cena wywoławcza brutto: 3 000,00 zł.

(słownie: trzy tysiące złotych zero groszy)

Kwota wadium: 300,00zł

(słownie: trzysta  złotych zero groszy)

 

 

 

 

 

 1. Kosiarko-rozdrabniacz DITTA-SERIA R-180

- rok produkcji:                           1999

 

Cena wywoławcza brutto: 1 800,00 zł.

(słownie: jeden tysiąc osiemset złotych zero groszy)

Kwota wadium: 180,00zł

(słownie: sto osiemdziesiąt  złotych zero groszy)

 

 1. Przyczepa jednoosiowa „SAM”

- rok produkcji:                           1999

- nr rejestracyjne:                      KXF 064A

- data pierwszej rej:                   04.01.2000

 

Cena wywoławcza brutto: 760,00 zł.

(słownie: siedemset sześćdziesiąt złotych zero groszy)

Kwota wadium: 76,00zł

(słownie: siedemdziesiąt sześć złotych  zero groszy)

 

 1. Przyczepa do transportu myśliwych na polowaniu.

- rok produkcji:                           2003

 

Cena wywoławcza brutto: 1 000,00zł.

(słownie: jeden tysiąc złotych zero groszy)

Kwota wadium: 100,00zł

(słownie: sto złotych zero groszy)

 

 1. Przyczepa do transportu myśliwych na polowaniu.

- rok produkcji:                           2003

 

Cena wywoławcza brutto: 1 000,00zł.

(słownie: jeden tysiąc złotych zero groszy)

Kwota wadium: 100,00zł

(słownie: sto złotych złotych zero groszy)

 

 

 1. Osoby zainteresowane zakupem mogą dokonać oględzin pojazdu od dnia ogłoszenia przetargu do terminu upływu składania ofert w dni robocze w godz. od 800 do 1400.

 

 1. Osobą do kontaktu w sprawie przedmiotu sprzedaży jest Bartłomiej Brol
  tel. kontaktowy 730 268 140 lub 34 3524 525 do 7 wew. *571

 

 1. Oferty z ceną brutto należy złożyć w sekretariacie Nadleśnictwa Koszęcin
  ul. Sobieskiego 1, 42-286 Koszęcin do dnia  13 września 2021r. do godz. 1200. Oferta musi być złożona w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Przetarg – zbycie składników majątkowych numer ….. Nie otwierać przed dniem 13 września 2021r. do godz. 1230”. Jako numer składnika majątkowego należy zapisać numer porządkowy z ogłoszenia np. na ciągnik URSUS 1634 „1.1”.

 

 1. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości
  określonych w punkcie 1. Wadium należy wnieść w formie pieniężnej przelewem na rachunek bankowy: BGŻ BNP PARIBAS. nr rachunku 80 2030 0045 1110 0000 0190 8110 z dopiskiem: „Wadium na zabezpieczenie oferty w postępowaniu pn.
  Zbycie składnika majątkowego nr….” Jako numer składnika majątkowego należy zapisać numer porządkowy z ogłoszenia np. na ciągnik URSUS 1634 „1.1”. Wadium wniesione przelewem będzie skuteczne, jeżeli znajdzie się na rachunku bankowym Nadleśnictwa Koszęcin przed upływem terminu składania ofert. tj. do dnia 13 września 2021r. do godz. 1200.

 

 1. Nadleśnictwo Koszęcin informuje, że:

- wadium złożone przez oferentów, których oferty nie zostaną wybrane, zostanie zwrócone bezpośrednio po dokonaniu wyboru oferty;

- wadium wniesione przez uczestnika przetargu, który wygra przetarg zalicza się
na poczet ceny nabycia składnika majątkowego;

- wadium nie podlega zwrotowi jeżeli oferent, którego oferta zostanie przyjęta, uchyli się od zawarcia umowy zakupu lub nie wpłaci ceny nabycia pomniejszonej o wpłacone wadium w terminie 7 dni od daty otrzymania informacji,

-  wadium przepada na rzecz sprzedawcy, jeżeli żaden z uczestników licytacji nie zaoferuje ceny nabycia równej co najmniej cenie wywoławczej

 

 1. Oferta musi być sporządzona na formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia) w formie pisemnej i zawierać:

a) Imię, nazwisko i adres lub nazwę firmy, siedzibę i adres oferenta;

b) Numer PESEL lub NIP oferenta, o ile spoczywa na nim obowiązek ich uzyskania;

c) Oferowaną cenę brutto;

d) Potwierdzenie wniesienia wadium;

e) Numer telefonu oferenta.

 

 1. Przetarg (otwarcie ofert) odbędzie się w dniu 13 września 2021r. o godz. 1230
  w siedzibie Nadleśnictwa Koszęcin.

 

 1. Przez ofertę najkorzystniejszą rozumie się ofertę zgodną z treścią niniejszego ogłoszenia, zawierającą najwyższą cenę. Cena zaoferowana musi być równa
  lub wyższa od ceny wywoławczej podanej w niniejszym ogłoszeniu. Oferent ma prawo złożyć tylko jedną ofertę. Uczestnik przetargu związany jest ofertą do daty zakończenia przetargu.

 

 1.  W przypadku wystąpienia omyłki w postaci innej oferowanej kwoty wyrażonej słownie i za pomocą cyfr, za wiążącą uznaje się tą wartość wyrażoną słownie.

 

 1. W przypadku złożenia dwóch lub więcej równorzędnych najkorzystniejszych ofert sprzedającemu przysługuje prawo swobodnego wyboru oferty lub postanawia
  o kontynuowaniu przetargu w formie licytacji między tymi oferentami wyznaczając termin licytacji.

 

 1. Nabywca jest obowiązany zapłacić cenę nabycia po zawarciu umowy sprzedaży (wystawieniu faktury) w terminie do 7 dni.

 

 1. Odbiór składników majątkowych nastąpi po skutecznym dokonaniu zapłaty.

 

 1. Złożenie oferty zakupu jest równoczesne z akceptacją stanu technicznego składników majątkowych.

 

poniżej w załączonychdokumentach znajduje się podpisany skan niniejszego ogłoszenia, formularz ofertowy oraz wyceny.

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Cietrzewisko 2021

Serdecznie zapraszamy na XI Piknik Leśno-Łowiecki "Cietrzewisko", który odbędzie się w dniach 3-5 września 2021r. 

Szegółowy rozkład wydarzenia, w załączonym poniżej plakacie.

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Przebudowa drogi leśnej w leśnictwach Kalina i Boronów

 

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koszęcin
 

ogłasza postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym bez negocjacji pn.

 

"Przebudowa drogi leśnej w leśnictwach Kalina i Boronów"
 

Dokumentacja postępowania do pobrania w plikach poniżej.

 

 

 

Koszęcin, 25.08.2021 r.

 

Informacja o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia

    
    Zamawiający, zgodnie z art. 222 ust 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) udostępnia informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Na realizację zamówienia Zamawiający zamierza przeznaczyć kwotę 1.508.196,48 zł brutto (słownie: jeden milion pięćset osiem tysięcy sto dziewięćdziesiąt sześć złotych 48/100 brutto).

w tym na:

– Część I – Przebudowa drogi leśnej w leśnictwach Kalina i Boronów Etap I – 0+000 do 1+300 – 626.233,59 zł brutto (słownie: sześćset dwadzieścia sześć tysięcy dwieście trzydzieści trzy złote 59/100 brutto).

– Część II – Przebudowa drogi leśnej w leśnictwach Kalina i Boronów Etap II – 1+300 do 3+059 – 881.962,89 zł brutto (słownie: osiemset osiemdziesiąt jeden tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt dwa złote 89/100 brutto).

 

 

 

Koszęcin, 25.08.2021 r.

 

Informacja o złożonych ofertach


    Zamawiający, zgodnie z art. 222 ust. 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) udostępnia informacje o:
1) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania wykonawców, których oferty zostały otwarte;
2) cenach lub kosztach zawartych w ofertach.

W terminie składania ofert, to jest do dnia 25.08.2021 r. godz. 08:00 do Zamawiającego wpłynęła i w dniu 25.08.2021 r. o godz. 10:00 została otwarta jedna oferta:
Oferta nr 1 (39447) złożona przez Konsorcjum:
– P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów – Lider Konsorcjum;
– Hucz Spółka z o.o. Sp. k., ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów – Partner Konsorcjum.
Ceny zawarte w ofercie:
– Część I – Przebudowa drogi leśnej w leśnictwach Kalina i Boronów Etap I – 0+000 do 1+300 – 699.879,86 zł brutto;
– Część II – Przebudowa drogi leśnej w leśnictwach Kalina i Boronów Etap II – 1+300 do 3+059 – 964.488,47 zł brutto.

 

 

 

Koszęcin, 30.08.2021 r.

Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania

Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Przebudowa drogi leśnej w leśnictwach Kalina i Boronów”.

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2021/BZP 00144566/01 w dniu 10.08.2021 r.

1. Działając na podstawie art. 260 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) dalej PZP, PGL LP Nadleśnictwo Koszęcin jako Zamawiający zawiadamia równocześnie i każdego z Wykonawców z osobna o unieważnieniu postępowania.   

2. Działając na podstawie art. 260 ust. 2 PZP Zamawiający udostępnia informacje o unieważnieniu ww. postępowania na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

3. Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 3 PZP.

4. Uzasadnienie faktyczne:

a) W przedmiotowym postępowaniu do Zamawiającego wpłynęła jedna oferta złożona przez Konsorcjum:
P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów – Lider Konsorcjum;
Hucz Spółka z o.o. Sp. k., ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów – Partner Konsorcjum.
Ceny zawarte w ofercie:
- Część I – Przebudowa drogi leśnej w leśnictwach Kalina i Boronów Etap I – 0+000 do 1+300 – 699.879,86 zł brutto;
- Część II – Przebudowa drogi leśnej w leśnictwach Kalina i Boronów Etap II – 1+300 do 3+059 – 964.488,47 zł brutto.

b) Ceny zawarte w ofercie przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia:
- Część I – Przebudowa drogi leśnej w leśnictwach Kalina i Boronów Etap I – 0+000 do 1+300 – 626.233,59 zł brutto.
- Część II – Przebudowa drogi leśnej w leśnictwach Kalina i Boronów Etap II – 1+300 do 3+059 – 881.962,89 zł brutto.

5. Mając na względzie powyższe należy uznać, iż brak możliwości zwiększenia kwoty, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, uzasadnia w pełni decyzję Zamawiającego o unieważnieniu ww. postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 PZP.

6. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, zgodnie z art. 514 ust. 1 PZP. Odwołujący jest zobowiązany przekazać zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej przed upływem terminu do wniesienia odwołania, w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu, zgodnie z art. 514 ust. 2 i 3 PZP. Termin wniesienia odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej oraz przesłania kopii odwołania do Zamawiającego, zgodnie z art. 515 ust. 1 pkt 2 lit. a PZP, w związku z art. 115 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (tekst jedn. Dz. U. z 2020 r. poz. 1740 z późn. zm.), upływa 06.09.2021 r.

 

 

Materiały do pobrania

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

„OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI” – WYSTAWA PLENEROWA INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ.

Od 17 sierpnia do 5 września 2021 roku, na dziedzińcu przed siedzibą Nadleśnictwa Koszęcin dostępna jest wystawa plenerowa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej „Ojcowie Niepodległości”.

Wystawa plenerowa składa się z 10 wolnostojących ekspozytorów trzyplanszowych na planie trójkąta foremnego. Część wstępna zawiera opis idei wystawy, mapę Polski                      z lat 1918-1923, najważniejsze wydarzenia procesu odbudowy państwowości. Główna część wystawy została poświęcona takim osobistością jak: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witos, Wojciech Korfanty oraz Ignacy Daszyński czyli tytułowym „Ojcom Niepodległości”

 

Autorami wystawy są dr Zofia Fenrych i Mateusz Lipko we współpracy                                          z: Grzegorzem Czapskim, Maciejem Fryczem, Pawłem Miedzińskim, Magdaleną Ruczyńską, dr. Pawłem Skubiszem i prof. Włodzimierzem Suleją.,

 

Wystawę można zwiedzać we wskazanym powyżej terminie w dni robocze od godziny 7:00 do 15:00 a podczas pikniku leśno-łowieckiego „Cietrzewisko” – w dniach 4-5 września nieco dłużej do około 20:00

Wystawa „Ojcowie Niepodległości” w latach 2021 – 2023 odwiedzi wszystkie jednostki zgrupowane w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Materiały do pobrania

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.