Asset Publisher Asset Publisher

Pierwsza edycja wyścigu rowerowego „KOSZĘCIŃSKIE SZUTRY” zakończona

W sobotę – 3 października 2020 roku, odbyła się pierwsza edycja wyścigu rowerowego „KOSZĘCIŃSKIE SZUTRY”. Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 47,5 km, która w większości przebiegała przez tereny leśne nadzorowane przez Nadleśnictwo Koszęcin. Dopełnieniem trasy był dwu kilometrowy odcinek dróg asfaltowych, które przebiegają przez kompleksy leśne.

     Pomimo pierwszej edycji „Koszęcińskich szutrów” zainteresowanie wyścigiem było spore – zarejestrowało się 120 uczestników, a 89 spośród nich pojawiło się na linii startu. Wszyscy zawodnicy ukończyli wyścig, w wyznaczonym limicie czasowym, który określono w regulaminie na 3,5 godziny.

    Pierwszych zawodników, oglądaliśmy na linii mety z czasami lekko przekraczającymi 1,5 godziny. Na najwyższym stopniu podium stanął – Paweł Wiendlocha (Accent Racing Team, Gliwice) z czasem – 01:34:29, który o zaledwie jedną sekundę wyprzedził Daniela Smolarza (Accent Racing Team, Błażejowice) – czas: 01:34:30. Podium uzupełnił Kamil Hajda (Sii Cycling Team, Tarnowskie Góry) z czasem: 01:39:37. Najlepszą spośród kobiet była Ewelina Wajda z Mafia Team Lubliniec, która ukończyła wyścig z czasem 02:20:38.

            Szczegółowe wyniki znajdują się <tutaj>.

     Pomysłodawcą wyścigu oraz jednym z organizatorów był Pan Janusz Kosmała z kuźni „Zoriabresk” z Koszęcina. W organizację włączyła się też Gmina Koszęcin oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koszęcinie. Również Nadleśnictwo Koszęcin brało czynny udział w organizacji oraz przebiegu imprezy, poprzez zabezpieczenie trasy wyścigu przez Straż Leśną oraz wystawienie stoiska edukacyjnego, gdzie można było zapoznać się z pracą Leśników i działalnością Lasów Państwowych na rzecz społeczeństwa, a także otrzymać pamiątkowy gadżet promujący okoliczne lasy.   

 

 

Durchschnitt (0 Stimmen)


Noch keine Kommentare. Seien Sie der Erste.