Lista aktualności Lista aktualności

Dziękujemy za udział w akcji #sadziMY

Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.

     Nadleśnictwo Koszęcin po raz trzeci uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji #sadziMY, zainicjowanej przez Parę Prezydencką. Tym razem dla wszystkich chętnych mieszkańców Koszęcina oraz okolic przygotowaliśmy 1 910 pięknych sadzonek naszych rodzimych drzew leśnych – świerka pospolitego i brzozy brodawkowatej.  

Były one wydawane bezpłatnie 30 września oraz 1 października w specjalnie na tę okazję zorganizowanym stoisku przed siedzibą nadleśnictwa. Każda sadzonka zapakowana była w unikatową torebkę z ekologicznego papieru z wydrukowaną w sugestywny sposób instrukcją sadzenia.

Obsługujący stoisko miejscowi leśnicy udzielali ponadto szczegółowych i fachowych porad oraz wszelkich informacji dotyczących wymagań dla poszczególnych gatunków.

Akcja po raz kolejny cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców oraz gości odwiedzających Koszęcin, o czym świadczy wydanie wszystkich przygotowanych sadzonek.

Również w tym roku do akcji włączyli się aktywnie artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji.

 

 

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.